Golf Time

Devatenáctka si po prohře s Portugalci na ME nezahraje

Barcelos (Portugalsko) - Čeští fotbalisté do 19 let si na evropském šampionátu nezahrají. Svěřenci Josefa Csaplára po úterní vysoké porážce 0:5 od Dánska prohráli v elitní kvalifikační skupině v Portugalsku s domácím výběrem 1:4 a před závěrečným soubojem s Bulharskem ztratili naději na postup. Na šampionát se dostane jen vítěz skupiny.

Česká reprezentace do devatenácti let
zdroj: ISIFA

Csaplár po nepovedeném utkání s Dánskem na třech místech promíchal sestavu a čeští mladíci dlouho drželi s favoritem skupiny krok. Nedokázali ale uhlídat střelce Brumu.

Poprvé udeřil po dvaceti minutách, kdy poslal Portugalce do vedení. V 31. minutě sice prvním gólem českého celku ve skupině srovnal Lukáš Juliš, po změně stran ale v 64. minutě znovu udeřil Bruma. V 80. minutě přidal pojistku Joao Teixeira a v závěru zkompletoval Bruma z penalty po Julišově faulu hattrick.

Závěrečný nedělní souboj s Bulharskem od 19:00 už nemůže nic změnit na tom, že Češi na šampionát nepostoupí. Z posledních šesti pokusů se přes kvalifikaci probojovali na ME jen v roce 2011, kdy došli až do finále a získali stříbrné medaile. V roce 2008 měli účast jistou jako pořadatel.