ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Fotbaloví reprezentanti do 21 let změří v Kyjevě síly s Rakouskem

Velikost textu:

Kyjev - Českou fotbalovou jednadvacítku čekají v tomto týdnu dvě utkání na přípravném turnaji na Ukrajině. Dnes od 16 hodin změří v Kyjevě síly s Rakouskem a zítra nastoupí buď proti domácímu výběru, nebo Slovinsku. Trenér Jakub Dovalil se chce zaměřit především na vylepšení ofenzivy. Tým buduje s výhledem na evropský šampionát v roce 2015 na domácí půdě.

Jakub Dovalil
Jakub Dovalil

Češi zatím v rámci přípravy na domácí Euro sehráli čtyři přípravné duely a připsali si tři remízy a jednu výhru. Dovalila trápí málo vstřelených branek, jeho tým se prosadil jen třikrát. "To je málo. Přál bych si, aby se nám na turnaji v obou utkáních povedlo vstřelit více než jeden gól," naznačil cíl, s jakým odletěl s týmem do dějiště turnaje.

S Ukrajinou mají Češi čerstvou zkušenost, v Mladé Boleslavi s ní v březnu remizovali 1:1. "Řekl bych, že Ukrajinci byli malinko lepší než my," podotkl Dovalil k soupeři, s nímž se mohou jeho svěřenci utkat ve středu.

Úterního protivníka z Rakouska považuje kouč za srovnatelného s českým celkem. "Viděl jsem dva jejich poslední zápasy. Porazili Slovensko 1:0 a prohráli s Anglií 0:4. Dva tři hráči nastupují v Bundeslize, bude to kvalitní soupeř, podobný jako my," uvedl Dovalil.

"Ale my se chceme zaměřit hlavně na vlastní hru, na odstranění nedostatků. Hlavně na útočnou fázi, abychom byli schopni víckrát zakončovat," plánoval český trenér.

Na rozdíl od posledního dubnového utkání se Slovenskem sestavil téměř nejsilnější možný výběr. "Stále jsme ve fázi budování týmu a já doufám, že nadcházející dva zápasy nám opět napoví, jakým směrem se máme dále ubírat. Jsem také zvědavý, jak to hráči zvládnou po náročné sezoně v klubech," doplnil český kouč. S týmem se vrátí do Prahy ve čtvrtek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.