ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Do Prahy přiletěli další hráči, k reprezentantům se přidal i Matěj Vydra

Velikost textu:
aktualizováno 29. 5. 2013 16:35

Praha - Část české fotbalové reprezentace opět trénovala na Strahově před kvalifikačním utkáním s Itálií. K pětici Michal Kadlec, Theo Gebre Selassie, Tomáš Sivok, Tomáš Kalas a Petr Jiráček se přidali také Marek Suchý a Libor Kozák. Kapitán Tomáš Rosický se nadále věnoval především regeneraci. Nově se reprezentační skupina hráčů rozrostla i o Matěje Vydru - ten přicestoval z Anglie s tím, že jeho start je ve vážném ohrožení. Trápí ho totiž poraněný kotník.

Libor Kozák na reprezentačním srazu
Libor Kozák na reprezentačním srazu

"Je to takové vyvážené. Je to jak s balonem, tak běhání bez něj, abychom si udrželi kondici. Trochu se rozdýchali a po týdnu si zvykli na míč," řekl po tréninku obránce Michal Kadlec. "Je to podobné jako tréninky v klubu po zápasech, kdy většina týmu regeneruje a zbytek v malém počtu trénuje. Tam je rozcvička, střelba a pak se hraje tři na tři a podobně. Takže to pro nás nic nového není," dodal.

Osmička krajánků už má po povinnostech v klubu. Proto fotbalisté využili možnost připravovat se společně pod vedením realizačního týmu reprezentace, než bude v neděli 2. června oficiální sraz, aby jejich pauza nebyla příliš dlouhá.

Reprezentanti při tréninku na Strahově
Reprezentanti při tréninku na Strahově

"Dnešní trénink byl podobný tomu úternímu. Vše proběhlo v pořádku, nikdo se nezranil," řekl mluvčí reprezentace Jaroslav Kolář. "Tomáš Rosický zatím stále pracoval individuálně s fyzioterapeutem Martinem Janouškem a prováděli různé cviky. K týmu se připojí v nejbližších dnech," dodal.

Za reprezentačními spoluhráči přiletěl i Matěj Vydra

Vydrův start však zůstává nadále nejistý - ve finálovém utkání play-off druhé anglické ligy si totiž proti Crystal Palace poranil kotník. Ten ho zlobí i nyní: "Nemůžu došlápnout, bolí mě to při každém pohybu. Uvidíme, co řeknou doktoři tady." Ve Watfordu, klubu kde hostuje, mu doktoři doporučili až třítýdenní pauzu.

přehrát video
Na sraz reprezentace přiletěl i Matěj Vydra

Ve čtvrtek by si fotbalisté měli zpestřit trénink využitím kamery GoPro, upevněné na hlavě některého z juniorských brankářů. Ty si národní mužstvo půjčuje ze Sparty a Slavie, jelikož trojice gólmanů Petr Čech, Jaroslav Drobný a Tomáš Vaclík se k týmu připojí až později. K dispozici tak budou videozáběry přímého účastníka tréninku tak, jak se v poslední době objevují například z ligových trávníků.

Český tým se s Itálií, lídrem kvalifikační skupiny B, utká v pátek 7. června v Praze na Letné.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.