ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel
Fotbalová jednadvacítka

Dovalil chce zapracovat na ofenzivě. Lvíčata jedou na Ukrajinu

Velikost textu:

Praha - Českou jednadvacítku čekají v červnu dva zápasy na přípravném turnaji na Ukrajině. Lvíčata změří síly s Rakouskem a poté s domácím výběrem nebo Slovinskem. Trenér Jakub Dovalil nominoval dvacet hráčů, s nimiž se chce zaměřit především na vylepšení ofenzivy. Tým buduje s výhledem na evropský šampionát v roce 2015 na domácí půdě.

Jakub Dovalil
Jakub Dovalil

Češi zatím v rámci přípravy na domácí mistrovství sehráli čtyři duely a připsali si tři remízy a jednu výhru. Dovalila však trápí málo vstřelených branek. "Dali jsme ve čtyřech zápasech jen tři góly, to je málo. Přál bych si, aby se nám na turnaji povedlo vstřelit více než jeden gól v jednom utkání," řekl Dovalil.

Na rozdíl od posledního dubnového utkání se Slovenskem sestavil Dovalil pro turnaj na Ukrajině téměř nejsilnější možný výběr. Ani jeden start v jednadvacítce si dosud nepřipsali jen brankář Aleš Mandous a záložník Milan Lutonský.

Dovalil je také zvědavý, jak si hráči povedou po skončení sezony ve svých klubech. "Je to ideální příprava pro to Euro, protože Euro se také bude hrát po sezoně. Uvidíme, jak to hráči zvládnou po té náročné sezoně," řekl Dovalil.

S uplynulým půlrokem prý není moc spokojený hlavně po útočné stránce. Z nynější nominace ještě nikdo nedal v jednadvacítce ani gól. "Nejsme spokojeni s kanadským bodováním hráčů - s přihrávkami a góly. A to jak v jednadvacítce, tak v lize. Představovali bychom si také více odehraných zápasů v lize. To jsme měli v minulých ročnících výrazně lepší. Ale nedá se nic dělat, budeme pracovat," dodal Dovalil.

Nominace české reprezentace do 21 let na přípravný turnaj na Ukrajině:

Brankáři
Tomáš Koubek - Hradec Králové
Aleš Mandous - Plzeň

Obránci
Tomáš Holeš - Hradec Králové
Jakub Jugas - Příbram
Jakub Brabec - Brno
Matěj Hanousek - Dukla Praha
Martin Frýdek - Liberec
Matěj Hybš - Sparta
Roman Polom - Sparta

Záložníci
Ondřej Petrák - Slavia
Adam Jánoš - Sparta
Jaromír Zmrhal - Slavia
Jakub Plšek - Olomouc
David Houska - Olomouc
Marek Krátký - Teplice
Lukáš Masopust - Jihlava
Milan Jirásek - Senica
Milan Lutonský - Brno

Útočníci
Roman Haša - Slovácko
Vojtěch Hadaščok - Hradec Králové

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.