ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

V nominaci "lvíčat" na Slovensko je 15 debutantů

Velikost textu:

Praha – Trenér fotbalové jedenadvacítky Jakub Dovalil potvrzuje, že to s testováním neozkoušených hráčů myslí vážně. Do přátelského utkání proti Slovensku nominoval jen tři hráče, kteří už mají alespoň jeden start za "lvíčata". "Je to další z přípravných zápasů a já jen znovu mohu konstatovat, že teď jsme ve fázi, kdy chceme dát prostor co největšímu počtu hráčů, tak abychom si udělali představu o jejich aktuální výkonnosti," uvedl Dovalil. 

Trenér fotbalové jednadvacítky Jakub Dovalil
Trenér fotbalové jednadvacítky Jakub Dovalil

Za jednadvacítku z osmnácti povolaných fotbalistů dosud nastoupili jen slávista Luboš Tusjak, olomoucký Jakub Plšek a Milan Jirásek ze Senice. V minulé nominaci na březnové přípravné zápasy s Ukrajinou a Tureckem sice figuroval i brankář Michal Reichl, mezi tyče se ale nedostal.

"Víceméně je to výběr juniorské ligy, těch hráčů, kteří třeba už trénují s áčkem svých týmů, ale do sestavy se ještě nedostávají," okomentoval nominaci Dovalil. Zatímco Češi nemusejí hrát kvalifikaci a v tomto roce chtějí vyzkoušet co nejvíc hráčů, pro Slováky bude středeční duel generálkou na vstup do kvalifikačních bojů. "Je to pro ně poslední test před kvalifikací. Z toho pohledu budou Slováci asi silnější, ale uvidíme, jak se s tím vypořádáme," dodal Dovalil.

Zápas v Kroměříži začne ve středu 24. dubna v 17:00. 

NOMINACE NA PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ SE SLOVENSKEM

Brankáři: Michal Reichl (Olomouc), Aleš Mandous (Plzeň)     

Obránci: Matěj Hanousek (Dukla Praha), Tomáš Jeleček (Slovácko), Marek Krátký (Teplice), Michal Jeřábek (Dukla Praha), Jaroslav Svozil (Olomouc), Petr Buchta (Brno)

Záložníci: Milan Jirásek (Senica), Matěj Kyndl (Plzeň), Luboš Tusjak (Slavia Praha), Jakub Habusta (Olomouc), Jakub Plšek (Olomouc)

Útočníci: Jan Mikula (Slavia Praha), Matěj Končal (Plzeň), Roman Haša (Slovácko), Jiří Vondráček (Slavia Praha), Tomáš Kunc (Brno) 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.