ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Jiráček už je po operaci třísel, vrátit by se měl v lednu

Velikost textu:
aktualizováno 28. 11. 2012 20:35

Berlín/Praha - Petr Jiráček podstoupil oboustrannou operaci třísel. Šestadvacetiletý záložník za Hamburk nehrál od konce října. Pokud vše půjde podle představ lékařů, měl by se na začátku ledna zapojit do zimní přípravy německého týmu. Plánovaný zákrok má za sebou i další reprezentant Bořek Dočkal.

Petr Jiráček
Petr Jiráček

"Rekonvalescence by měla zabrat čtyři týdny. V lednu už by Petra nemělo nic limitovat," uvedl Jiráčkův manažer Dalibor Lacina.

Bývalý plzeňský středopolař naposledy za Hamburk naskočil do ligového zápasu 21. října proti Stuttgartu. Po prvním poločase byl ale střídán a pak se už v sestavě kvůli opakovaným potížím s třísly neobjevil.

Nejprve se zdálo, že půjde na operaci, pak se hovořilo o klidovém režimu a nakonec byl chirurgický zákrok nevyhnutelný. "Muselo se čekat na to, až ustoupí zánět na stydké kosti," řekl Lacina. Jiráček se operaci podrobil na specializované berlínské klinice.

Po srpnovém přestupu z Wolfsburgu za Hamburk zatím nastoupil jen k pěti zápasům. Jiráček není jediným českým reprezentantem, kterého třísla trápí.

V pondělí menší zákrok v Praze podstoupil i další záložník Bořek Dočkal. "S tříslem jsem měl dlouhodobější problém a rozhodli jsme se věc řešit operací. I proto, že jsem se stejným zákrokem udělal dobrou zkušenost přesně před rokem. Tehdy jsem měl operovanou pravou stranu třísla a navíc i slepé střevo. Teď by rekonvalescence měla být rychlejší," uvedl Dočkal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.