ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Pelta a spol. schválili reprezentaci prémiový řád, polovinu za výsledky inkasují hned

Velikost textu:
aktualizováno 4. 9. 2012 19:41

Praha - Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR dnes schválil změnu ve vyplácení prémií reprezentantům. Hráči národního týmu budou v nadcházející kvalifikaci o postup na světový šampionát dostávat polovinu prémií za výsledky okamžitě, zatímco v minulé kvalifikaci inkasovali odměny kromě startovného až po postupu na evropský šampionát. Reprezentanti tak obdrží za vyhrané utkání 75 tisíc a 25 za remízu i v případě, že se na mistrovství do Brazílie nedostanou.

Předseda FAČR Miroslav Pelta
Předseda FAČR Miroslav Pelta

"Měl jsem to předjednané a dneska to výkonný výbor stoprocentní podporou schválil. Celý výkonný výbor návrh podpořil," řekl na tiskové konferenci předseda FAČR Miroslav Pelta. "Jedná se přesně o padesát procent," dodal.

Reprezentanti před dvěma lety, kdy chyběli na mistrovství světa v Jižní Africe, na návrh vedení FAČR souhlasili s tím, že prémie obdrží jen v případě postupu na závěrečný turnaj. Na Euro se také nakonec dostali. Předtím peníze inkasovali hned.

Ani v nové kvalifikaci se fotbalisté nedočkají v případě úspěšných výsledků okamžitě všech peněz, na které mají nárok. Jako motivace jim má sloužit, že polovinu prémií inkasují až ve chvíli, kdy se probojují na závěrečný turnaj v Brazílii.

V novém kvalifikačním cyklu se nemění výše prémií. Každý z reprezentantů podle neoficiálních informací inkasuje za výhru v kvalifikaci 150 tisíc korun a za remízu 50 tisíc.

Reprezentační manažer Vladimír Šmicer:

Vladimír Šmicer"Hrát za reprezentaci není jen čest, má to být i určité ocenění práce a hráči také musí být odměnění. Když fotbalisté dostávají hned prémie v Plzni a Příbrami, proč ne v reprezentaci? Byl to od hráčů vstřícný krok. Před dvěma lety cítili, že asociace na tom v tu chvíli nebyla nejlépe. Je dobře, že aspoň část prémií budou dostávat hned. Naše reprezentace byla v minulé kvalifikaci snad jediná, kde se prémie vyplácely až dodatečně."

 

Vedení asociace si může dovolit velkorysejší přístup i díky tomu, že červnový evropský šampionát do její pokladny přinesl po postupu do čtvrtfinále asi 300 milionů korun. Třetina výdělku připadla hráčům. "Jsme po úspěchu, máme v kase nějakou rezervu," uvedl Pelta. Těšit ho může i to, že asociace prodloužila smlouvu s generálním partnerem T-Mobile až do MS v roce 2014. Podrobnosti kontraktu však zveřejněny nebyly.

Čeští fotbalisté vstoupí do kvalifikace MS sobotním utkáním v Dánsku, jejich dalšími soupeři ve skupině B budou Itálie, Bulharsko, Arménie a Malta.

Finále poháru v Chomutově a kandidatura na MS ve futsalu 20016

Výkonný výbor také rozhodl, že finále Poháru České pošty bude hostit v sobotu 18. května příštího roku nový stadion v Chomutově. Dále schválil záměr kandidovat na pořádání světového šampionátu ve futsalu v roce 2016. Výbor také schválil návrh na obsazení mezinárodní listiny rozhodčích FIFA pro příští rok.

Figuruje na ní šest hlavních rozhodčích Pavel Královec, Libor Kovařík, Miroslav Zelinka, Radek Příhoda, Radek Matějek a Petr Ardeleánu a sedm asistentů. Výkonný výbor vzal na vědomí rezignaci Petra Doležala na post předsedy legislativní rady a jeho nástupcem jmenoval Jana Šťovíčka. V komisi rozhodčích nahradil Radka Rabušice Ladislav Dofek. Trenéra Vladimíra Hrušku vystřídal u ženského národního týmu Petr Čermák.

Výbor rovněž odsouhlasil ceny vstupenek na duely české reprezentace. Na kvalifikační zápasy s Maltou a Bulharskem se budou nejlevnější lístky prodávat od 190 korun, respektive od 200 korun, na utkání se Slovenskem od 120 korun

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.