ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Bílek možná do ofenzivy přivede Dočkala nebo Kozáka

Velikost textu:

Praha - Trenéra českých fotbalistů Michala Bílka trápí necelý měsíc před startem světové kvalifikace zranění a nedostatek ofenzivních hráčů. K marodům po remíze 0:0 v přípravném duelu na Ukrajině přibyl záložník Václav Pilař a kouč národního týmu se začíná smiřovat s tím, že ho asi nebude moci využít v prvním kvalifikačním duelu 8. září v Dánsku. Bílek má několik variant, jak hbitého středopolaře nahradit, ve zbylých třech týdnech také bude dál hledat možné útočné posily.

Michal Bílek
Michal Bílek

Českého kouče ztráty v ofenzivě hodně mrzí. "Je toho teď hrozně moc, od Eura už jsme ztratili víc hráčů. Skončil Milan Baroš, problémy s kolenem má Necid, Chramosta, který by dostal šanci. Teď Pilař, Tomáš Rosický je mimo hru. Nejel s námi Jarda Plašil, který má zánět achilovky. Zatím ta situace není moc příjemná," připustil Bílek.

Pilařovo zranění postranních kolenních vazů Bílek považuje za černou kaňku utkání ve Lvově. Předpokládá, že záložníka bude muset oželet minimálně proti Dánsku. Má proto připraveno několik variant, jak pozici levého křídla obsadit. "Nabízí se varianta s Honzou Rezkem, je tam Jiráček, který taky nastupoval ze strany, nebo Petržela. Kdyby nebyl zraněný, na Ukrajinu by odjel Krejčí. Vybírat máme z čeho, ale je to určitě nepříjemná věc. Pilař se stal strašně důležitým hráčem, na Euru stejně jako v baráži měl výbornou formu," uvedl Bílek na adresu nejlepšího českého střelce ME.

Zápas na Ukrajině mu znovu ukázal, že český celek trápí ofenziva. Jablonecký David Lafata se neprosadil, střídající Tomáš Pekhart, který hrál se zlomeným palcem na ruce, se dostal do jedné šance. "David to měl těžké. Kazili jsme, nedostal přihrávky, které potřebuje. Pekhart se dostal do jednoho zakončení. Útočníci to měli těžké," prohlásil trenér.

Trenér Michal Bílek: "Útočníky hledáme strašně dlouho. Čekáme, až někdo vyletí a bude mít formu. Uvidíme, jestli Kozák bude nastupovat aspoň na část zápasů. Dočkal teď táhne svůj tým, budeme ho sledovat. Čeká nás při nominaci těžká práce."

Možné adepty do ofenzivy bude dál sledovat. V úvahu připadají například Libor Kozák z Lazia Řím nebo Bořek Dočkal, který momentálně střelecky táhne norský Trondheim. Doufá, že až hráči naplno začnou ve svých klubech sezonu, půjde výkonnost týmu nahoru. Důležité podle něho hlavně bude, aby reprezentanti pravidelně hráli. "S hráči jsem se o jejich situaci v klubu bavil, zatím netuší, v jaké jsou pozici. Jiráček s Pilařem mají ve Wolfsburgu těžší pozici, Petržela taky sám neví, jak na tom bude. Věřím, že pokud budou hrát, ta forma bude lepší a kvalita naší hry se zvedne," uvedl Bílek.

Nepřisuzuje příliš velkou váhu tomu, že Dánové ve středu prohráli se Slovenskem 1:3. "Měli jsme na zápase Dana Drahokoupila. Poslal mi zatím smsky, Dánové prý hráli v první půli výborně a vedli 1:0. Problémy měli až po vystřídání. První půli odehráli ve velkém stylu, Euro taky. Čeká nás nesmírně těžký soupeř," dodal Bílek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.