ČTsport

ČTsport
čtvrtek 22. listopadu 2018 Cecílie

Laštůvka: Loňský výsledek se nebude opakovat

Velikost textu:

Praha - Přestože bude brankář Laštůvka proti Ukrajině jako obvykle krýt záda Petru Čechovi, je pro něj duel výjimečný. Čeká ho souboj proti "svým" - na Ukrajině totiž už tři roky chytá za Dněpropetrovsk. A v soupeřově týmu má hned čtyři spoluhráče, mezi nimi i talentovaného Konopljanku, který zaujal na domácím Euru.

Jan Laštůvka
Jan Laštůvka

"Zatím jsme se s kluky o tom zápase moc nebavili. Sám jsem zvědavý, jak se Ukrajinci projeví a jaký předvedou výkon," řekl v rozhovoru s novináři Laštůvka. Loni v září Češi v přípravě zvítězili nad Ukrajinou na Letné vysoko 4:0, Laštůvka ale tehdejší výhru rozhodně nepřeceňuje.

"Musíme na ten zápas zapomenout, bude to něco úplně jiného. Takový výsledek se nebude opakovat," podotkl třicetiletý brankář. Laštůvka má na kontě zatím jen jeden reprezentační start, zato však nesmírně důležitý - loni v evropské kvalifikaci proti Skotsku.

Ukrajinci zvolili jako dějiště utkání Lvov a Laštůvka nepředpokládá příliš bouřlivou atmosféru. "Nevím, kolik přijde lidí. Domácím Karpatům se nedaří, takže je otázka, jaký o ten zápas bude zájem. Nějaké vražedné prostředí to nebude," odhadoval Laštůvka.

"Do Doněcku to asi dát nechtěli, protože se jim tam nedaří," připomněl český gólman, že Ukrajinci na stadionu Šachtaru ještě nevyhráli. Jedna z pořadatelských zemí nedávného Eura bude ve středeční přípravě hledat náhradu za zkušené útočníky Andreje Ševčenka a Andrije Voronina, kteří ohlásili konec reprezentační kariéry.

Přestože Ukrajinci skončili na Euru v základní skupině, podle Laštůvky šampionát východoevropské zemi pomohl. "Nikdo tam nepsal, že je to nějaký neúspěch, když nepostoupili ze skupiny. Naopak to ukrajinskému fotbalu v jistých ohledech pomohlo. Všechny kluby mají najednou vysoké ambice. Prezidenti se chtějí ukázat, nebojí se investovat peníze a koupit hráče. Myslím, že v tomhle Euro prospělo," uvažoval Laštůvka.

Se vstupem do ukrajinské ligy je spokojený, Dněpr má na kontě čtyři výhry a jednu remízu. Jeho celek by také rád postoupil do základní skupiny Evropské ligy, v závěrečném předkole ho čeká Liberec. "Dlouho jsme skupinu evropských pohárů nehráli, pro naše fanoušky chceme postoupit. Byl by to velký neúspěch, kdyby se nám to nepovedlo, a nevím, co by se začalo dít v klubu," dodal.

přehrát video
Před utkáním s Ukrajinou
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.