ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Prandelli: Musím svému týmu pogratulovat, získali jsme si respekt

Velikost textu:

Fortaleza (Brazílie) - Přestože fotbalisté Itálie v dramatickém penaltovém rozstřelu semifinále Poháru FIFA se Španělskem nakonec neuspěli a neoplatili mu potupnou prohru 0:4 z loňského finále mistrovství Evropy, byl na ně trenér Cesare Prandelli pyšný. Squadra azzura podle něj ukázala, že se může měřit s nejlepšími.    

Cesare Prandelli
Cesare Prandelli

"Tenhle zápas byl pro nás bezpochyby skvělou zkouškou a my ji navzdory výsledku složili. Dokázali jsme si, že máme kvalitu na to bojovat s nejlepšími," řekl italský trenér po zápase. Pochvaloval si, jak dobře jeho svěřenci dodržovali taktiku. Především v první půli zaskočili favorita aktivní hrou a přestříleli jej v poměru 9:2.

"První poločas byl z naší strany vynikající. Snažili jsme se hrát po zemi, kombinovat podobně, jako to dělá soupeř, a hodně jsme využívali Giaccheriniho. Musím svému týmu za výkon pogratulovat," uvedl Prandelli. Oproti loňskému finále podle něj Italové udělali ve hře velký pokrok. Hlavně v tom, že s mistry světa a Evropy hráli zcela otevřenou a rovnocennou partii. "Získali jsme si tím respekt. Věděli jsme, jak je potřeba hrát po technické i taktické stránce a teď musíme takovéto výkony podávat trvale," řekl Prandelli.

Chtěli jsme se poměřit se Španělskem jako rovný s rovným v otevřeném zápase. Nastoupili jsme tuhle cestu a chci, abychom v ní pokračovali, protože na tenhle způsob hry máme potřebné vlastnosti. Španělé nám ukázali cestu a my bychom chtěli mít v naší hře stejnou kontinuitu," doplnil.

Přestože Italové na finále nedosáhli, považuje Prandelli jejich vystoupení na Poháru FIFA za úspěšné. V neděli ještě čeká squadru azzuru souboj o třetí místo s Uruguayí. "V tuhle chvíli přemýšlím hlavně nad tím, jak budeme trénovat, protože hráči jsou strašně unavení. Možná by stálo za to přezkoumat systém turnaje a dát týmům trochu víc času na zotavení. Zvlášť když hrajete v takovémhle vedru," uvedl pětapadesátiletý kouč.

přehrát video
Španělsko - Itálie: Penaltový rozstřel - 1:0
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.