ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Masopust, Jelínek a Štibrányi budou čestnými hosty na Poháru FIFA

Velikost textu:

Praha - Poháru FIFA, který startuje v Brazílii v sobotu, se jako host zúčastní i legenda českého fotbalu Josef Masopust. S dalšími členy stříbrného týmu z mistrovství světa v Chile 1962 Josefem Jelínkem a Jozefem Štibrányim přijal pozvánku brazilského ministra sportu Alda Rebela. Kromě společenských akcí čeká na Masopusta a spol. návštěva zápasů Brazílie s Japonskem a Itálie s Mexikem, který se bude hrát na zrekonstruovaném stadionu Maracaná.

Josef Masopust
Josef Masopust

"Pro nás všechny, kteří fotbal milujeme, je každá návštěva Brazílie nezapomenutelným zážitkem. Těším se, až se opět setkáme se svými dávnými soupeři a dnes přáteli, proti kterým jsme před padesáti lety nastupovali na hřišti," řekl jednaosmdesátiletý Masopust.

Česká delegace vyrazí do Brazílie v úterý. Před startem turnaje se zúčastní otevření výstavy k šampionátu v Chile 1962 a také křtu poštovní známky, která připomíná brazilský triumf ve finále MS proti tehdejšímu Československu.

Masopust, Jelínek a Štibrányi se do Brazílie vrátí přesně po roce. Loni ještě s Jiřím Tichým a Václavem Maškem byli pozváni do Sao Paula na oslavy 50. výročí od slavného finále. Tehdy mělo dojít i na setkání Masopusta s brazilskou legendou Pelém, ale nakonec to nevyšlo. Šance by však měla být i tentokrát.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.