ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Po výtržnostech v Ostravě je šest podezřelých, další zřejmě přibudou

Velikost textu:

Ostrava – Účty fotbalového násilí před a během fotbalového zápasu Baníku Ostrava s Opavou nejsou ještě úplné. Podezřelých je zatím šest fotbalových výtržníků, tři z nich jsou stále v rukou policie. Jsou obviněni z výtržnictví, násilí proti úřední osobě a poškozování cizí věci. Dva ze zadržených jsou cizinci. V jejich případě policie zahájila takzvané zkrácené přípravné řízení. Případný trest by měl padnout do dvou týdnů.

Nepokoje v utkání Ostravy s Opavou
Nepokoje v utkání Ostravy s Opavou

Slezské derby potvrdilo pověst jednoho z nejrizikovějších zápasů na české scéně. Je pravděpodobné, že v souvislosti se středečním řáděním fotbalových chuligánů padnou i další obvinění. Kriminalisté například zjišťují totožnost muže, který vážně zranil jednoho z policistů. Stalo se to při cestě na stadion, kdy se ostravští fanoušci snažili napadnout příznivce Opavy.

"Policisté nyní analyzují zajištěné obrazové záznamy a zjišťují totožnost podezřelých osob. Při cestě na stadion se příznivci obou klubů snažili napadat, situaci řešili policisté speciální pořádkové jednotky. V některých případech se tak agrese útočníků obrátila vůči policistům," řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková, s tím, že tři policisté jsou zraněni.

přehrát video
Ohlasy trenérů Petržely a Skuhravého po utkání Ostrava - Opava

Na stadionu podle mluvčí fanoušci poškodili sedačky a opěradla. Také převrhli a poškodili výčepní zařízení. Způsobené škody na majetku nejsou ještě specifikovány.

Druholigové utkání mezi Ostravou a Opavou bylo v 17. minutě přerušeno poté, co fanoušci vtrhli na hrací plochu. Museli zasahovat členové pořadatelské služby a později i policejní těžkooděnci, kteří zahnali fandy zpět na tribunu. Zhruba po sedmi minutách se začalo znovu hrát.

Na vyprodaném stadionu ve Vítkovicích sledovalo zápas přes 12 000 diváků, což znamenalo nový rekord v návštěvnosti druhé ligy. Baník zvítězil 3:0 a dostal se do čela tabulky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.