ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Druhou ligu vede nadále Znojmo, na druhé místo poskočil Hradec

Praha - Znojmo má po 22. kole Fotbalové národní ligy na prvním místě tabulky už pětibodový náskok, když porazilo 2:0 rezervu Sigmy Olomouc. Sobotní zaváhání Karviné využil i Hradec Králové, který doma vyhrál 2:0 nad Vlašimí a poskočil na druhou postupovou příčku.

Zatímco v sobotu favorité ztráceli, v neděli se činili. Znojmo v Olomouci mělo převahu, kterou po půlhodině využil Žondra dorážkou Šamánkovy vyražené střely. Olomoucký brankář Spurný pak dlouho odolával, pojistka přišla až dvanáct minut před koncem z penalty, kterou proměnil Ledecký. V Hradci Králové se na gól čekalo do druhé půle, než byl v 50. minutě faulován Pázler a následnou penaltu zužitkoval Mareš.

Čtvrt hodiny před koncem zvýšil Krátký, který nebyl na hřišti po svém střídání ani minutu, když dorazil zblokovanou střelu. Byl to jeho první gól v hradeckém dresu. Důležitou výhru vybojoval Varnsdorf, který doma porazil Pardubice 1:0 gólem Jurči minutu před koncem. Na poslední sestupové místo má náskok už šesti bodů.