ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
FOTBAL

Znojmo dostane od města 15 milionů na zaplacení dluhu

Velikost textu:

Znojmo - Znojemští zastupitelé schválili dotaci 15,2 milionu korun pro občanské sdružení 1. SC Znojmo mládež, aby mohlo zaplatit dluh za rekonstrukci trávníku na fotbalovém stadionu. Hlasování vyřešilo svízelnou situaci, protože soud v pátek vydal předběžné opatření, kterým používání trávníku zakázal. Do pravomocného ukončení případu se na něm nesmí hrát ani trénovat. Občanské sdružení dluží peníze již od podzimu 2013, další dva miliony korun zaplatí z půjčky.

Trávník
Trávník

Na zasedání vystoupil předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta, který přijel s dokumenty, jež prokazují, že ministerstvo školství čerstvě schválilo dotace na stavbu kotelny, a to pět milionů, a také 21 milionů na stavbu umělého osvětlení. Starosta Vlastimil Gabrhel uvedl, že kromě spolufinancování města by mohl dalšími čtyřmi miliony přispět kraj.

Se znojemským stadionem se táhnou peripetie od předloňského postupu fotbalistů do první ligy. Aby ji mohli hrát, musel stadion splňovat požadované parametry. Rekonstrukce hrací plochy a pokládka vyhřívaného trávníku byla jednou ze čtyř částí komplexní opravy za 100 milionů korun. Žadatelem opravy tribun, které se kolaudovaly loni na podzim, bylo město. Na další dvě části, tedy na opravu kotelny a stavbu osvětlení, žádalo o peníze občanské sdružení.

Všechny práce byly proti původním předpokladům výrazně opožděné a hrozilo, že Znojmo nebude moci dál hrát první ligu, nakonec z ní však sestoupilo. Jediný rok v nejvyšší soutěži odehrálo převážně v Brně.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.