ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Startuje Fotbalová národní liga. S odhodlanou Olomoucí a Horníkem na Žižkově

Velikost textu:

Praha - S exprvoligovými týmy Olomoucí a Znojmem, ale také nechvalně proslulým funkcionářem Ivanem Horníkem na Žižkově startuje druhá fotbalová liga. A zatímco Sigma se chce okamžitě vrátit do nejvyšší soutěže, jihomoravský celek má po výrazné obměně kádru skromnější cíle. Zajímavostí nového ročníku bude, jak si povede Opava se Zdeňkem Pospěchem. Zkušený obránce se po skončení bundesligové smlouvy rozhodl vrátit do města, kde fotbalovou kariéru začínal.

Radost olomouckých fotbalistů
Radost olomouckých fotbalistů

K uchazečům o dvě postupová místa by stejně jako na jaře, kdy mu postup unikl o pouhé dva body, mělo patřit Táborsko. A bez šancí nejsou ani Varnsdorf, Žižkov a Sokolov, které se v minulé sezoně seřadily v těsném rozestupu na čtvrté až šesté příčce. Viktoria navíc v létě zaujala angažováním za korupci potrestaného funkcionáře Ivana Horníka.

"Jiný cíl než postup si ani dát nemůžeme. Budeme hrát na to, abychom se za rok vrátili do ligy. Ale znovu zvedám, jak se říká, varovný prst," řekl na klubovém webu nový trenér Olomouce Leoš Kalvoda, který do Sigmy přišel po sestupu se Znojmem.

Právě jihomoravský celek dovedl Kalvoda v sezoně 2012/2013 k nečekanému postupu. "Teď to bude ale něco úplně jiného. Znojmo se dva roky zachraňovalo, a když jsme tam přišli, měli jsme úkol být do desátého místa. A podařilo se postoupit..." uvedl Kalvoda.

Znojmo s Machalou na lavičce

"Znojmo tehdy nikdo až tak vážně nebral, ale Sigmu budou naopak všichni brát hodně vážně. Beru to angažmá jako výzvu a udělám všechno pro to, abychom se vrátili do ligy," prohlásil Kalvoda.

Znojmo po sestupu výrazně změnilo kádr a na začátku přípravy se novému trenéru Oldřichu Machalovi hlásilo hned devět nových hráčů. "Vím, že ambice nebudou hned nejvyšší. Po odchodu hráčů má klub strategii hrát se svými fotbalisty doplněnými dvěma třemi na hostování," uvedl kouč.

Naopak kapitán Táborska Petr Mráz má jasno. "Brzy mi bude třicet let, chtěl bych si první ligu zahrát. Zkusíme vyhrát druhou ligu tady a postoupit," prohlásil na webu Fotbalové národní ligy. "Podle mých plánů bychom chtěli získat devadesát bodů a postoupit do první ligy. Reálně to ale bude samozřejmě jinak," přidal s úsměvem trenér Petr Frňka.

Žižkov s Horníkem do ligy nepospíchá

Velká pozornost bude upřena také na Žižkov. Do Viktorie se totiž v létě vrátil do funkce sportovního ředitele nechvalně proslulý Horník, který v roce 2004 dostal kvůli korupci desetiletý zákaz činnosti.

"Detektivkovou terminologií řečeno je to návrat pachatele na místo činu," řekl Horník po červnovém návratu do klubu v rozhovoru pro deník Sport. "Už jsem několikrát říkal, že jsem nikoho nezabil, dostal jsem trest a odseděl jsem si ho. A Viktorka je klub mého života. Řekl jsem si, že tam, kde to skončilo, by to zase mohlo začít," dodal.

Žižkov sice v minulé sezoně skončil na pátém místě, o postupu však naplno nemluví. "První liga není úplně na pořadu dne. Viktorka není v komfortní situaci, nejdřív je potřeba ji zkonsolidovat. Chceme hrát důstojnou roli ve druhé lize a třeba za rok si dát vyšší cíle," prohlásil Horník.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.