ČTsport

ČTsport
středa 19. září 2018 Zita

Táborsko by mohlo v případě postupu hrát ligu v Příbrami

Velikost textu:

České Budějovice – Fotbalový klub Táborsko by mohl v případě postupu do první ligy hrát nejvyšší soutěž v Příbrami. Jihočeský klub se s ní dohodl na nájemní smlouvě poté, co neuspěl s žádostí nastupovat k utkáním v Českých Budějovicích. 

Radost fotbalistů Táborska
Radost fotbalistů Táborska

Stadion u Litavky by podle generálního ředitele Příbrami Petra Větrovského zátěž bez problémů zvládl. "Do trávníku jsme v minulosti investovali, máme vyhřívání a po konzultaci se správcem není důvod pochybovat, že by využití od dvou klubů nezvládl," uvedl Větrovský.

Petr Větrovský: "Mohu potvrdit, že máme spolu nájemní smlouvu a může se stát, že v případě postupu bude hrát ligu u nás. Pokud by se tak stalo, byl bych jen rád. Byl by to pro nás výhodný obchod, navíc bychom s Táborskem hráli dvakrát doma."

Táborsko o možnost hrát v Českých Budějovicích požádalo tamní městskou radu, která to vzala na vědomí, ale bez souhlasu vedení Dynama nemohlo areál včetně služeb poskytnout. "Lze diskutovat o samotném pronájmu. Ale Táborsko požadovalo pronájem včetně služeb, které město bez součinnosti Dynama poskytnout nedokáže," uvedl náměstek primátora Miroslav Joch.

Táborsko na domácím stadionu v Sezimově Ústí
Táborsko na domácím stadionu v Sezimově Ústí

A dodal, že Dynamo s poskytnutím služeb Táborsku nesouhlasí. "Proto nelze stadion pro zápasy první ligy pronajmout," prohlásil Joch. Vzhledem k těmto okolnostem rada o dnešním materiálu ani nehlasovala. Táborsko bezprostředně poté uvedlo, že má v záloze i jinou variantu, kterou se posléze ukázala být Příbram. "Předložili jsme licenční komisi podklady, které splňují podmínky pro první ligu. A to se týká i stadionu," řekl výkonný ředitel Tomáš Samec.

Táborsko i českobudějovické Dynamo hrají v druhé lize, dvě kola před koncem soutěže jsou na prvních dvou postupových příčkách. Táborsko hraje své zápasy na stadionu v Sezimově Ústí, ten však podmínky pro nejvyšší soutěž nesplňuje.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.