ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Druhá liga se zdá být opět vyrovnaná, favority ale jsou exligisté

Velikost textu:

Praha - Jihočeské derby mezi Českými Budějovicemi a Táborskem odstartuje nový ročník Fotbalové národní ligy. Právě Dynamo je spolu s druhým sestupujícím z minulého ročníku nejvyšší soutěže Hradcem Králové největším favoritem na postup mezi elitu. Jako obvykle se ale očekává velmi vyrovnaná soutěž a překvapit může kdokoliv. Třetí tým loňského ročníku HFK Olomouc kvůli finančním problémům nahradil Frýdek-Místek, dalšími nováčky jsou pražský Loko Vltavín a Třinec.

Utkání Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové
Utkání Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové

České Budějovice se role favorita nezříkají a snaží se udělat pro návrat mezi elitu maximum. Angažovaly nového trenéra Pavla Hoftycha a navzdory sestupu udržely v týmu kapitána Romana Lengyela. Do útoku pak přišly posily Richard Kalod a Aziz Ibragimov. "Chceme postoupit, ale víme, že vlčáků toužících po postupu určitě ve druhé lize bude víc," uvedl Hoftych. Za aspiranty na nejvyšší příčky označil Hradec Králové, Karvinou, Sokolov nebo Zlín, který sám ještě jako prvoligový tým v minulosti vedl.

Ambice na okamžitý návrat do ligy neskrývá ani Hradec. "Votroci" částečně obměnili tým, řada jmen z minulé sezony ale v kádru zůstala. Posilami jsou například Tomáš Kučera z Jihlavy či zkušený stoper Adrian Rolko z Mladé Boleslavi. "Hradec do první ligy patří a my se pokusíme udělat vše pro to, abychom ligu do Hradce vrátili," shodli se Kučera s Rolkem, který se vrátil do Hradce po sedmi letech.

Další druholigové kluby už jasný postupový cíl nevyhlásily. O čelo chce opět hrát Sokolov, který v posledních dvou sezonách skončil třetí a čtvrtý. "Na postup do ligy nám chyběla větší kreativita. A v řadě zápasů, ve kterých jsme byli favoritem a měli vyhrát, jsme mnoho bodů poztráceli," uvedl trenér Aleš Jindra. Připustil, že ho inspiruje Znojmo, aktuální prvoligový nováček. "Znojmo potvrdilo fakt, že druhá liga je vyrovnaná a postoupit může kdokoli," konstatoval.

Na předních příčkách by se měl znovu pohybovat také Zlín. První ligu hrál naposledy v sezoně 2008/09, velkým oživením by pro něj měl být návrat stopera Davida Hubáčka z pražské Slavie. Naopak velkou neznámou bude forma někdejšího tradičního ligového účastníka Žižkova. Viktorii nevyšel projekt s italským koučem Giancarlem Favarinem, mužstvo do nové sezony povede Jindřich Trpišovský.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.