ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Radost střídá vystřízlivění. Znojmo nedostalo licenci ani pro druhou ligu

Velikost textu:
aktualizováno 27. 5. 2013 22:08

Praha - Znojemský fotbalový klub společně s dalšími čtyřmi celky z druhé ligy nezískal licenci, která je nutná pro působení v další sezoně. Znojmo si přitom o víkendu poprvé v historii zajistilo postup do první ligy. Stejně jako Bohemians Praha, Pardubice, Most a Čáslav se může proti dnešnímu verdiktu licenční komise odvolat do 10. června.

Oslavy postupu do 1. ligy provázely smíšené pocity
Oslavy postupu do 1. ligy provázely smíšené pocity

Znojemští nejsou verdiktem zaskočeni, při svém odvolání se chtějí ucházet přímo o prvoligovou licenci. "Dopředu jsme věděli, že to takto dopadne, protože o licenci typu bronz, nutnou pro druhou ligu, teď ani nežádáme. Ta by pro nás teď ostatně byla zbytečná. Všechny materiály pro odvolání budeme připravovat tak, abychom získali licenci silver, která by nás pustila do první ligy," řekl technický manažer znojemského klubu Karel Hodák.

Licenční manažer FAČR Stanislav Rýznar nehodlá konkretizovat, proč jednotlivé kluby licenci neobdržely. Znojmo však dlouhodobě řeší potíže s nevyhovujícím stadionem. Prvoligové kluby už před dvěma týdny odmítly znojemskou žádost o výjimku, aby se nejvyšší soutěž v jihomoravském městě hrála i při plánované rekonstrukci stadionu.

Stanislav Rýznat z FAČR: "Ale my nebudeme a také nemůžeme komentovat, proč Znojmo licenci nemá. Můžu říci jen to, že Znojmo nesplnilo podmínky ani pro druhou ligu."

Aby klub mohl v první nebo v druhé lize hrát, musí podle licenčního manuálu disponovat odpovídajícím stadionem, mít vyrovnaný a zajištěný rozpočet nebo prokázat bezdlužnost vůči svým hráčům a zaměstnancům. Podmínky pro druholigovou licenci ale nejsou tak náročné jako v nejvyšší soutěži.

Pro Znojmo zůstává klíčovým problémem přestavba stadionu. Znojemská radnice klubu prý přislíbila dotaci v řádu několika desítek milionů korun na přestavbu stadionu, ale jen pod podmínkou, že tým bude hrát nejvyšší soutěž na své domácí půdě. Proti takové myšlence se ale už nedávno vyslovily právě další ligové kluby.

Technický manažer Znojma Karel Hodák: "Když to dopadne tak, že nezískáme licenci pro první ligu, tak podmínky pro druhou ligu splníme stoprocentně. O tom nepochybujeme. Ale my se chceme pokusit o nejvyšší soutěž."

Nedávno měla problémy s udělením licence také prvoligová Ostrava. Také Baník uspěl až s odvoláním u licenčního tribunálu poté, co klubu přislíbil výraznou ekonomickou pomoc ostravský magistrát. Jen tři druholigové kluby - Bohemians 1905, Zlín a HFK Olomouc - obdržely tzv. licenci silver, která je opravňuje ke startu v nejvyšší soutěži.

přehrát video
Znojmo nedostalo licenci pro příští sezonu
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.