ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Messi: Myslím, že jsme si zasloužili víc. Je to obrovské zklamání

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Po utkání si po schodech na Maracaná vystoupal pro Zlatý míč pro nejlepšího hráče turnaje, ale na jeho tváři ani tato cena nevyvolala sebemenší úsměv. Lionel Messi po prohraném finále s Německem zažíval obrovské zklamání a stěžoval si na neproměňování šancí, které podle něj stály jeho tým titul. 

Zklamaný Lionel Messi
Zklamaný Lionel Messi

"Je bolestivé prohrát tímhle způsobem, tak těsně. Myslím, že jsme si zasloužili víc, proto jsme tak zklamaní. Byli jsme tak blízko, ale nedokázali jsme to dotáhnout," řekl po zápase Messi.

Světový šampionát jako by byl pro něj zakletý. Během své kariéry dokázal třikrát vyhrát Ligu mistrů, šestkrát španělskou ligu, dvakrát MS klubů, čtyřikrát se stal nejlepším hráčem světa, ale zlato z mistrovství světa mu stále uniká. Celá Argentina přitom věřila, že ji dotáhne k titulu podobně jako Diego Maradona v roce 1986.

"Pro všechny z nás jsou to smutné chvíle, moc jsme chtěli přivézt domů trofej," smutnil argentinský kapitán. "Nebyli jsme v semifinále mnoho let. Můžeme být pyšní na to, jak jsme hráli ve finále, ale takhle smolně prohrát jsme si nezasloužili," mínil Messi.

Cítil, že Argentina měla na stadionu Maracaná na výhru. "I když soupeř více držel míč, jasnější šance jsme měli my. Ale bohužel útočníci je neproměnili," litoval sedmadvacetiletý kanonýr.

V průběhu prvního poločasu se na hřišti pozvracel, ale prý se cítil fyzicky v pořádku. "Závěr zápasu ale ovlivnilo to, že jsme měli o den kratší odpočinek a soupeř na rozdíl od nás nemusel hrát v semifinále prodloužení. Jeden den je v téhle fázi velký rozdíl," mínil Messi.

Po zápase převzal od německé kancléřky Angely Merkelová Zlatý míč pro nejužitečnějšího hráče mistrovství, jeho smutek to ale nijak nezmírnilo. "Je to pro mě smutná trofej. V tuhle chvíli se o ni vůbec nestarám, protože jsem chtěl zvednout pohár pro mistry světa. Jedině na něm záleží," řekl útočník Barcelony.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.