ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Gilberto Silva: Brazilský krach je důsledek posledních deseti let

Velikost textu:
aktualizováno 13. 7. 2014 14:10

Rio de Janeiro - Podle bývalého brazilského reprezentanta Gilberta Silvy vedly k neúspěchu domácích fotbalistů na mistrovství světa dlouhotrvající problémy. Brazilská fotbalová konfederace (CBF) by podle něj měla více spolupracovat s vládou, kluby a bývalými profesionály.

Zklamaní hráči Brazílie po utkání o 3. místo
Zklamaní hráči Brazílie po utkání o 3. místo

Zmar domácího týmu začal semifinálovým debaklem 1:7 od Německa, v utkání o třetí místo jej pak dokonalo Nizozemsko, které získalo bronz po výhře 3:0. "Je těžké říci, kde se co pokazilo. Není to jen o národním týmu, je to o tom, co se děje v brazilském fotbale. Jde o způsob, jak lidé řídí fotbal v zemi. Musí se více zapracovat na trenérských školách a akademiích," nabádal. "Každý očekával, že tým vyhraje a tím se vyřeší veškeré problémy. Lidé by jim ale měli věnovat pozornost a snažit se nalézt nějaké východisko," dodal.

Bývalý záložník Arsenalu a hráč s 93 starty za reprezentaci začal zhruba před rokem spolupracovat s řadou bývalých reprezentantů, aby se zabývali situací v brazilském fotbalu. Jejich snaha ale přišla vniveč.

"Měsíce jsme se snažili jednat s CBF a vládou o této situaci. Lidé tomu ale začínají věnovat pozornost až teď. Hráči občas nedostávají mzdy, administrativa taky úplně nefunguje. Je zde mnoho problémů a v určitém bodě už to prostě praskne. Neúspěch na MS není jen momentálním výpadkem, je to důsledek posledních deseti let," konstatoval Gilberto Silva.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.