ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Beckham: Německo nemá žádného výjimečného hráče

Velikost textu:

Rio de Janeiro - Především na Lionela Messiho se před finále těší David Beckham. Naopak mezi hráči německého výběru nenachází žádnou výjimečnou hvězdu – síla Německa je podle něho v týmové souhře.

David Beckham
David Beckham

"Německo šlo do turnaje se zkušeným mužstvem, proto nebyla většina překvapena, že se dostali tak daleko. Nemají žádnou mimořádnou hvězdu, ale mají dobrý tým, který funguje dohromady," uvedl Beckham.

Argentina má podle něj řadu talentovaných hráčů, kteří hrají s velkou vášní. "Lionel je však jednoduše znamenitý. Dělá lidem velkou radost tím, jak hraje. Co jej činí mimořádným, je, že je také dobrý týmový hráč. Má skvělé individuální schopnosti, vítězství pro něj ale znamená vše, a když jeho spoluhráči střílejí góly, je první, kdo jim gratuluje," pochválil hvězdu Barcelony.

Devětatřicetiletý Beckham, jenž nastoupil ke 115 reprezentačním zápasům, si celý letošní šampionát v Brazílii chválil. "Bylo skvělé, jak hrála mužstva jako Kostarika nebo Kolumbie. Výbornými výkony se světu navíc ukázalo hned několik mladých hráčů."

To platí zejména pro kolumbijského záložníka Jamese Rodrígueze, který se šesti góly vede před finálovým utkáním tabulku střelců MS. "Jeho trefa proti Uruguayi byla pro mě nejkrásnější na celém turnaji. Už před šampionátem jsem o něm něco slyšel a hodně lidí mi říkalo, že je velký talent. Že v tomto věku odehrál takový zápas na MS, ukazuje, jak moc talentovaný skutečně je. Má před sebou velkou budoucnost," poznamenal Beckham.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.