ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Scolari: Rezignace není na mně, rozhodne šéf federace

Velikost textu:
aktualizováno 13. 7. 2014 13:03

Brasília - Trenér Brazilců Luiz Felipe Scolari se nechystá rezignovat a své možné setrvání na lavičce reprezentace nechává na brazilské federaci. Ta dodá analýzu šampionátu a na základě ní se rozhodne, zda Scolari zůstane, či ne.

Felipe Scolari v semifinále proti Německu dlouho nechápal
Felipe Scolari v semifinále proti Německu dlouho nechápal

"Není na mně, abych rozhodnul. Rozhodnout musí prezident federace," řekl Scolari. "Už dříve jsme se dohodli, že po turnaji předložím analýzu a on pak učiní rozhodnutí," dodal trenér. Pětašedesátiletý Scolari je druhým nejúspěšnějším trenérem v historii mistrovství světa, když během tří účastí nasbíral 14 vítězných zápasů. Jen Helmut Schön si v letech 1964 až 1978 připsal s Německem o dvě výhry více. "Vždy jsem došel do semifinále," připomněl Scolari, který vedl na MS i Portugalsko.

Tentokráte však měl jasný úkol, dovést Brazílii v domácím prostředí k titulu. To se i přes nepřesvědčivé výkony dařilo až do čtvrtfinále. Pak se však zranila největší hvězda týmu Neymar, což nabouralo psychiku hráčů a výsledkem byl semifinálový debakl 1:7 s Německem. Scolarimu se pak nepovedlo pozvednout týmovou morálku a s Nizozemskem přišla druhá těžká porážka. 

Prezident brazilské federace José María Marin veřejně nevystoupil od prohry s Německem, což byl vůbec největší debakl v historii Brazílie. Před turnajem však prohlašoval, že by byl rád, kdyby Scolari zůstal, ať se na turnaji stane cokoli.

Také podle budoucího prezidenta federace Marca Pola del Nera by měl Scolari pokračovat. Zaslouží si to podle něj za předchozí úspěšné měsíce u mužstva. "Z mého pohledu zůstává. Co se stalo (v zápase s Německem), to byla taktická chyba, to byl ten problém. Ale chyby děláme všichni, může se to stát každému," řekl nynější viceprezident svazu. Naopak nastupující viceprezident Delfim Peixoto volá po Scolariho odvolání. "Všechno bylo špatně. Felipao už nesmí mít s brazilskou reprezentací nic společného. Je břemenem, ostudou," řekl.

Možnost angažování zahraničního trenéra je podle obránce Daniela Alvese nepravděpodobná. "Nevím, zda by to Brazílie akceptovala. Tým není připraven na někoho zvenčí," uvedl hráč španělské Barcelony. Důvod neúspěchu hledá Alves spíše ve vlastních řadách. "Tato úroveň vyžaduje více, než jsme nabídli na tomto turnaji," konstatoval.

Brazilská média už spekulují, že by Scolariho mohl nahradit Vanderlei Luxemburgo, který už národní tým vedl dva roky po MS v roce 1998, Tite či Muricy Ramalho. "Kanárky" tento rok čekají ještě čtyři přátelská utkání, první 5. září s Kolumbií. Příští rok je na programu Americký šampionát Copa America.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.