ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Messi: Všechny trofeje a rekordy bych vyměnil za triumf na MS

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Triumf v Lize mistrů? Nebo čtyři Zlaté míče? Ale kdeže. Podle Lionela Messiho ten největší úspěch, na který fotbalista může dosáhnout, je triumf na mistrovství světa. Argentinská hvězda dokonce prozradila, že by se klidně vzdala všech svých dosavadních osobních rekordů a trofejí, jen aby v neděli on a jeho spoluhráči ve finále porazili Německo a zvedli nad hlavu vítěznou trofej.

Lionel Messi
Lionel Messi

"Vzdal bych se všech svých rekordů, jen abychom se stali světovými šampiony. Raději bych vyhrál mistrovství světa než Zlatý míč," prohlásil před finále Messi.

Sedmadvacetiletý kanonýr Barcelony během své hvězdné kariéry posbíral už celou řadu individuálních a týmových rekordů či trofejí, včetně čtyř vítězství v anketě Zlatý míč pro nejlepšího hráče světa. Ale zlato z MS je pro něj víc.

Jak chutná zlato ze světového šampionátu, vyzvídal u španělských spoluhráčů z Barcelony. "Ptal jsem se Xaviho, Iniesty a Piquého, jaké je to zvednout nad hlavu tu trofej. Řekli mi, že se to dá těžko popsat. Všichni uděláme vše pro to, aby se ten náš sen změnil pro Argentinu ve skutečnost," dodal Messi.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.