ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

KVÍZ: Jak se vyznáte v argentinském a nizozemském fotbale?

Velikost textu:

Diego Maradona na MS 1986
Diego Maradona na MS 1986

Jak dobře znáte argentinský a nizozemský fotbal?

Argentina v roce 1958 jela na mistrovství světa poprvé po 24 letech, když třikrát odmítla kvůli různým sporům účast na světovém šampionátu. Mistrovství světa ve Švédsku však pro ni skončilo fiaskem. Co se zde stalo?

Nizozemsko ve fotbale dlouho nebylo nikterak významnou zemí, nicméně na přelomu 60. a 70. let odstartovalo nevídanou revoluci, která změnila celkové chápání kopané. U zrodu totálního fotbalu stáli hlavně dva muži. Geniální hráč a jeho neméně geniální trenér. Johan Cruyff a…

Johan Cruyff během své kariéry působil hlavně v Ajaxu a v Barceloně. Pobyl však také dvě léta v USA, kde si zahrál za Los Angeles Aztecs či Washington Diplomats, nastoupil i v deseti zápasech za Levante. Hráčskou kariéru však neukončil ani v jednom z těchto klubů. V roce 1983 a ve svých šestatřiceti letech po odchodu z Ajaxu strávil ještě jednu sezonu v jiném klubu. Ve kterém?

Nizozemsko a Argentina se spolu poprvé potkaly ve vzájemném utkání až v semifinálové skupině na mistrovství světa v roce 1974. Jak utkání skončilo?

Když Diego Maradona dotáhl Argentinu prakticky na vlastní pěst k titulu mistrů světa v roce 1986, kolik mu bylo let?

Argentina již dlouho čeká na vítězství na velkém mezinárodním turnaji, ať už jde o prvenství na mistrovství Jižní Ameriky (Copa América), či na světovém šampionátu. Kdy se La Albiceleste radovala z trofeje naposledy?

Když se Argentina a Nizozemsko naposledy potkaly ve vyřazovacích bojích na mistrovství světa, ve čtvrtfinále v roce 1998 vyhráli Oranjes. Nádherný vítězný gól v předposlední minutě vstřelil…

Lionel Messi si svůj debut v reprezentačním áčku Argentiny odbyl již před devíti lety v roce 2005, utkání pro něj však nedopadlo slavně. Proč?

Javier Mascherano je v Evropě spojen převážně se dvěma kluby - Liverpoolem a Barcelonou. Před svým angažmá na Anfield Road ovšem Mascherano svůj debutový rok na starém kontinentu strávil ještě v jednom klubu. Za celou sezonu zde však odehrál pouze pět zápasů. O jaký klub se jednalo?

I výkony brankáře Maartena Stekelenburga na minulém mistrovství světa dovedly nizozemskou reprezentaci až do finále. Existuje však ještě jeden Maarten Stekelenburg a také se jedná o muže činného ve fotbale. O koho jde?


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.