ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

KVÍZ: Jak dobře znáte brazilský a německý fotbal?

Velikost textu:

Fotbalová legenda Pelé
Fotbalová legenda Pelé

Znáte dobře německý a brazilský fotbal?

Kolikrát se spolu Brazílie a Německo potkaly ve vzájemném utkání na mistrovství světa?

Brazílie a Německo patří mezi nejúspěšnější národní týmy na mistrovství světa. Kolikrát dokázaly obě země dohromady světový šampionát ovládnout?

Brazilská reprezentace je dlouhodobě proslulá svými žlutými dresy. Do roku 1950, a tedy i ve finále mistrovství světa proti Uruguayi, však Selecao používalo jinou domácí barvu dresů. Jakou?

Německý národní tým svůj první titul na MS vyhrál v roce 1954 a šlo přitom o jedno z nejpřekvapivějších finálových vítězství v historii šampionátu. Dodnes se mu přezdívá „zázrak v Bernu“. Německo tehdy totiž porazilo národní výběr, který byl ve své době považován za nejlepší na světě. O kterou reprezentaci šlo?

Brazílie se svého prvního titulu dočkala na nadcházejícím šampionátu v roce 1958, když ve finále vstřelil dvě branky tehdy sedmnáctiletý Pelé. Kterému týmu brazilská legenda góly nasázela?

Brazílie i Německo se na světovém šampionátu postaraly o spoustu rekordů – namátkou z obou zemí pocházejí nejlepší střelci mistrovství světa, Ronaldo a Klose. Jen Mário Zagallo a Franz Beckenbauer také dokázali vyhrát mistrovství světa jako hráči i jako trenéři. Ovšem který fotbalista si zahrál v nejvíce finálových zápasech?

Německý fotbalový svaz kouče národního týmu tradičně příliš nemění. A trenéři se za projevenou důvěru často odměňují stabilně výbornými výsledky. Jeden z nich například dokázal s německou reprezentací třikrát v řadě vybojovat na mistrovství světa medailový úspěch. O kterého muže šlo?

Pouze jednou se Brazílie střetla s výběrem České republiky. Ve kterém roce a při jaké příležitosti?

… zato s německým výběrem se česká reprezentace utkala hned šestkrát. Kolikrát a ve kterých letech dokázala zvítězit?

Který legendární brazilský fotbalista je vyobrazen na této fotografii?

Sócrates

Nejúspěšnějším německým týmem, co do počtu domácích titulů a vítězství v Lize mistrů, je jednoznačně Bayern Mnichov. Víte však, který klub má na svém kontě nejvíce vítězství v brazilské ligové soutěži a Copa Libertadores, „jihoamerické Lize mistrů“?

Pouze jeden trenér německé reprezentace byl před svým působením u národního týmu koučem Bayernu Mnichov. O kterého muže šlo?

Dnes (7. července) je tomu přesně čtyřicet let od chvíle, kdy si Německo vybojovalo na domácí půdě titul v legendárním finále. Kterého soupeře tehdy v roce 1974 porazilo?

Brazílie i Německo jsou rekordmany v počtu účastí ve finálových zápasech. Pakliže budeme považovat i zápas Brazílie s Uruguayí v roce 1950 jako finálový, dostaly se oba týmy celkem do sedmi finále. Brazílie v nich sice byla úspěšnějším týmem než Německo, v některých případech však také selhala. Kolikrát?

Pouze jednou se východní Německo kvalifikovalo na mistrovství světa – a hned se zde potkalo ve vzájemném utkání se západním Německem. O který rok se jednalo a jak utkání dopadlo?


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.