ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Hitzfeld po posledním zápase: Jsem na svou kariéru pyšný

Velikost textu:

Sao Paulo - Porážka 0:1 po prodloužení v osmifinále s Argentinou byla pro kouče švýcarských fotbalistů Ottmara Hitzfelda posledním utkáním v roli trenéra. Slavný německý stratég už chce vést klidný život a bude působit v roli televizního experta. Hitzfeldovi jen krátce před utkáním zemřel starší bratr Winfried, kouč se svých úkolů ale zhostil naplno.

Trenér Ottmar Hitzfeld ve svém posledním zápase
Trenér Ottmar Hitzfeld ve svém posledním zápase

Pětašedesátiletý Hitzfeld už s předstihem oznámil, že u Švýcarska po šampionátu skončí, takže gól Argentince Ángela Di Maríi v závěru prodloužení jen uspíšil jeho odchod. "Doba mé trenérské práce je u konce. Jsem na svou kariéru pyšný. Měl jsem to štěstí vést některé fantastické týmy," uvedl.

Jeho tým favorizované Jihoameričany dlouho trápil a vytvářel si větší šance. "Ale věděli jsme, že Messi dokáže v jedné vteřině rozhodnout. Je na to dost kvalitní. Skvěle nahrál Di Maríovi, ten krásně obstřelil Benaglia, který byl dnes fantastický," řekl.

"Bylo to emocionálně opravdu vypjaté. Je to mistrovství světa a byli jsme velice blízko penaltám, což je sám o sobě velký tlak. Ale myslím si, že můžeme odejít se vztyčenou hlavou," ocenil výkon svých svěřenců.

Rodák z Lörrachu Hitzfeld působil u švýcarského týmu od roku 2008. Předtím vyhrál dvakrát švýcarskou ligu, sedmkrát Bundesligu a třikrát Německý pohár. S Dortmundem v roce 1997 a Bayernem čtyři roky nato navíc dokázal triumfovat v Lize mistrů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.