ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Ghanská krize pokračuje. V týmu skončili Boateng a Muntari

Velikost textu:
aktualizováno 26. 6. 2014 17:48

Brasília - Z kádru Ghany byli před zápasem proti Portugalsku vyloučeni záložníci Kevin-Prince Boateng a Sulley Muntari. Boateng si na tréninku vjel do vlasů s koučem Kwasim Appiahem, Muntari údajně napadl funkcionáře Mosese Armana Parkera.

Kevin-Prince Boateng na tréninku Ghany
Kevin-Prince Boateng na tréninku Ghany

Boateng, jenž hraje bundesligu za Schalke, se bránil, že obětí byl on. Na tréninku se prý právě s Muntarim z legrace hádali a kouč Kwesi Appiah poslal Boatenga do šatny. "Po tréninku jsem za ním šel a ptal se ho, co proti mně má. Začal na mě ječet. On urazil mě," uvedl Boateng. Na šampionátu si zahrál v obou zápasech, proti Německu dokonce i proti bratrovi Jeromemu.

Také Muntari z AC Milán je stálým členem základní sestavy, ale dnes by kvůli kartám nemohl nastoupit. V úterý se podle svazu dopustil "nevyprovokovaného fyzického ataku na člena výkonného výboru a člena vedení reprezentace Mosese Armaha".

Už ve středu Ghana na poslední chvíli zažehnala další spor. Africký tým kvůli nevyplaceným prémiím za účast na MS odmítl opustit základnu v Maceiu a přesunout se do metropole Brasílie. Až po zásahu prezidenta země odletělo z Akkry do Brazílie za hráči letadlo s miliony dolarů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.