ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Zaccheroni už nepovede fotbalisty Japonska. Nahradí Prandelliho?

Velikost textu:

Itu (Brazílie) - Trenér Alberto Zaccheroni končí u japonského národního týmu. Jednašedesátiletý Ital se tak rozhodl po vyřazení v základní skupině. Bez práce by však nemusel zůstat dlouho. Podle spekulacích italských médií je mezi kandidáty na uvolněný post u italské reprezentace společně s Robertem Mancinim a Lucianem Spalettim.

Alberto Zaccheroni
Alberto Zaccheroni

"Já byl ten, kdo rozhodoval o taktice a způsobu hry, proto přijímám plnou zodpovědnost," prohlásil italský kouč. "Ale kdybych měl další šanci, tak bych znovu vybral stejné hráče i realizační tým. Děkuji všem, kteří nám drželi palce," dodal.

Zaccheroni se Japonska ujal v roce 2010 po Takešim Okadovi. Předtím vedl přední italské kluby AC Milán, Inter Milán, Lazio Řím a Juventus Turín. Japonce dovedl k triumfu na asijském mistrovství a s přehledem prošel i kvalifikací o světový šampionát, když si Japonci dokonce zajistili postup jako první ze všech účastníků.

Jenže v Brazílii skončilo Japonsko poslední ve skupině C. Remizovalo 0:0 s Řeckem a prohrálo 1:2 s Pobřežím slonoviny i 1:4 s Kolumbií. Na základě výsledků se Zaccheroni rozhodl rezignovat.


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.