ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

KVÍZ: Jak se vyznáte v anglickém fotbale?

Velikost textu:

Gól Geoffa Hursta ve finále MS v roce 1966
Gól Geoffa Hursta ve finále MS v roce 1966

Jak dobře znáte anglický fotbal?

O kterém z následujících anglických trenérů se říká, že byl nejlepším koučem, který nikdy nepůsobil na lavičce anglické reprezentace?

Který hráč má na svém kontě nejvíce vyhraných finále FA Cupu v historii?

Ve které sezoně se Football League Championship, bývalá nejvyšší anglická soutěž, přejmenovala na Premier League?

Který anglický trenér dokázal naposledy dovést svůj tým k titulu v nejvyšší anglické soutěži?

Který z následujících týmů je jediný, který dokázal vyhrát titul v Premier League mimo čtveřici Arsenal, Chelsea, Manchester City a Manchester United?

Která z následujících řad je správně seřazena v čase?

Který z následujících týmů, který má na svém kontě titul v nejvyšší anglické lize, ji nedokázal vyhrát za posledních 100 let?

Který z následujících klubů je nejúspěšnějším v anglické historii? (Měřeno podle počtu titulů v anglické lize, FA Cupu, League Cupu, Charity/Community Shield - anglickému superpoháru, PMEZ/Lize mistrů, Poháru UEFA/Evropské lize, Poháru vítězů pohárů, Evropském superpoháru a Interkontinentálním poháru/Mistrovství světa klubů)

Ke kterému šampionátu složila skupina New Order píseň World in Motion?

Který z následujících anglických hráčů nikdy nevyhrál Zlatý míč?

Který z následujících hráčů byl prvním černochem, který si kdy do utkání anglické reprezentace oblékl kapitánskou pásku?

Který z následujících anglických klubů je známý svou přezdívkou "Trotters"?

Na stadionu Wembley se před jeho rekonstrukcí nekonaly pouze fotbalové zápasy, ale i jiné sportovní události. Trávník obklopovala dráha - ovšem pro jaké účely?

Jednou z nejznámějších anglických knih o kopané je Fotbalová horečka od Nicka Hornbyho. Spisovatel zde popisuje své životní zážitky a propojuje je s fotbalovými utkáními jeho oblíbeného týmu Arsenalu. Katarze - a prakticky konec knihy - přichází u jednoho historického momentu Gunners. Který moment to byl?

Kniha Davida Peace The Damned United a následná filmová adaptace (v českém překladu "Prokletý klub") popisuje působení Briana Clougha v Leeds United, které trvalo pouhých 44 dní. Po kterém z následujících trenérů Clough k týmu přicházel?


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.