ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Messiho střelu by nechytili ani dva brankáři, zářil trenér Argentiny

Velikost textu:
aktualizováno 21. 6. 2014 23:17

Belo Horizonte – Argentinci zvítězili i ve svém druhém utkání na turnaji, ani tentokrát ale nepředvedli výkon, který od ofenzivními hvězdami nabitého celku očekávali experti i fanoušci. Argentinu v duelu s Íránem spasil až v nastaveném čase Lionel Messi, který krásnou střelou zajistil Jihoameričanům hubené vítězství 1:0.

"Všichni hráči, kteří dnes hráli, se podíleli na vítězství. Ale samozřejmě máme v týmu génia, který se jmenuje Messi. Naštěstí je Argentinec," řekl trenér argentinských fotbalistů Alejandro Sabella. "Každý by ho chtěl mít v týmu, ale naštěstí jsme to my, kdo ho máme. Je to rozhodující hráč," dodal argentinský kouč.

Druhý největší favorit se proti outsiderovi z Íránu hodně trápil a už se zdálo, že senzačně ztratí body. Pak se ale v 91. minutě uvolnil za vápnem Messi a levačkou zamířil naprosto přesně k tyči. "Írán nám dělal problémy, ale když máte Messiho, je možné všechno. Tu jeho gólovou střelu by nechytili ani dva brankáři," řekl s nadsázkou Sabella. "Když jsem uviděl, že je míč v síti, byl jsem strašně šťastný, protože to bylo v nastaveném čase a my jsme už dnes chtěli postoupit," prohlásil sám Messi po zápase. 

Trenér připustil, že Argentina se bude muset v dalším průběhu turnaje zlepšit. Těší ho ale postup do osmifinále už po dvou úvodních vyhraných zápasech s Bosnou a Hercegovinou a Íránem. "Je mnoho věcí, o kterých musíme přemýšlet a které musíme zlepšit. Írán ale odehrál skvělý zápas, musím mu k tomu pogratulovat," uvedl Sabella.

"Výborně bránil. My jsme v prvním poločase měli čtyři pět jasných šancí, ale nedali jsme je. Ve druhé půli nám to Írán hodně zkomplikoval, jeho protiútoky nám dělaly problémy," dodal argentinský trenér. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.