ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Hodgson bude i nadále trenérem Anglie

Velikost textu:

Londýn - Anglie sice z mistrovství světa vypadla v základní skupině poprvé po šestapadesáti letech, trenér Roy Hodgson však ve své pozici zůstane minimálně do Eura 2016.

Roy Hodgson
Roy Hodgson

Anglická asociace (FA) s ním plánuje dodržet smlouvu, která vyprší v roce 2016 po evropském šampionátu. "Roy má naši podporu. Slyšel jsem, jak se někteří lidé ptali, zda zůstane. Odpověď je ano. Přišel k týmu na čtyřletý cyklus, který by měl vyvrcholit Eurem 2016," uvedl předseda FA Greg Dyke.

Anglie na světovém šampionátu v Brazílii prohrála s Itálií i Uruguayí 1:2 a poprvé od roku 1958 nepostoupí ze základní skupiny. Dyke ale viděl ve hře Albionu i pozitivní věci. "Rozhodně jsme nebyli Itálií ani Uruguayí nijak poníženi. Byly to těsné porážky. Nevidím žádnou velkou hodnotu v tom vyměnit Roye. Odvedl dobrou práci a zařadil do týmu mladé hráče," řekl Dyke. "Věřím, že na Euru 2016 se nám bude dařit lépe," dodal.

Šestašedesátiletý Hodgson převzal Anglii předloni těsně před evropským šampionátem. S týmem postoupil ze skupiny a ve čtvrtfinále s ním vypadl po penaltovém rozstřelu zápasu proti Itálii.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.