ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Dié popřel twitterovou kachnu – plakal z hrdosti k reprezentaci

Velikost textu:
aktualizováno 20. 6. 2014 00:55

Brasília Za slzy záložníka Pobřeží slonoviny Sereye Diého před zápasem proti Kolumbii na mistrovství světa mohla hrdost z reprezentace, nikoliv úmrtí v rodině. Na Twitteru se sice objevilo, že fotbalistovi dvě hodiny před výkopem zemřel otec, to však nebyla pravda.

Emoce Sereye Diého při hymně
Emoce Sereye Diého při hymně

"Plakal jsem, protože jsem se chystal hrát za svou zem," prohlásil Dié. "Ale je pravda, že jsem myslel i na tátu, který zemřel před deseti lety," dodal devětadvacetiletý fotbalista.

Pobřeží slonoviny podlehlo Kolumbii 1:2, ale se třemi body za výhru 2:1 nad Japonskem zůstává ve hře o postup. Dié se podepsal pod porážku nepovedenou riskantní kličkou na vlastní polovině, po které se soupeř dostal do brejku a Juan Fernando Quintero v 70. minutě vstřelil druhý gól.

Podle obránce Kola Tourého však za Diého chybu předzápasové emoce nemohly. "Naopak si myslím, že byl jeden z nejlepších hráčů na hřišti," prohlásil. "Měli bychom si z něj vzít příklad, protože opravdu miluje svou zem. Rve se za ni a pláče pro ni. To se dnes ve fotbale vidí už málo," dodal.

přehrát video
Sestřih utkání Kolumbie - Pobřeží slonoviny
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.