ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Del Bosque: Naše vyřazení už ve skupině by mě nikdy nenapadlo

Velikost textu:
aktualizováno 19. 6. 2014 14:07

Rio de Janeiro  - Nečekané vyřazení Španělska už po druhém utkání základní skupiny mistrovství světa bude mít podle trenéra Vicenteho del Bosqueho následky. Třiašedesátiletý kouč neúspěšných obhájců titulu si není jistý ani vlastní budoucností u národního týmu, který od roku 2008 dominoval světovému i evropskému fotbalu.

Vicente Del Bosque
Vicente Del Bosque

"Je pravda, že když se taková věc stane na podobném turnaji, nese to s sebou následky. Ale právě teď na to nechci myslet," řekl Del Bosque po porážce 0:2 od Chile. Ta v kombinaci s úvodním debaklem 1:5 od Nizozemska znamená konec Španělů už v úvodní fázi brazilského turnaje.

"Bude čas na to, abychom si všechno zanalyzovali a promysleli, co dělat dál. Myslím, že tento tým je dobrý a zdravý, ale musíme udělat rozhodnutí, které bude dobré pro španělský fotbal. A to se týká i mě," dodal Del Bosque.

Neskrýval, že jeho tým v klíčovém utkání proti Chile v Riu de Janeiru selhal. "Samozřejmě jsme hodně smutní. V prvním poločase jsme hráli opravdu plaše. Ve druhé půli jsme měli víc prostoru a nějaké šance, ale bohužel to nestačilo," litoval bývalý trenér Realu Madrid.

přehrát video
Kouč Del Bosque: Za soupeři jsme zaostali

Nechtěl se na nic vymlouvat a uznal, že oba soupeři ve skupině B zvítězili zaslouženě. "Hráli jsme dva zápasy a ani v jednom jsme nedokázali být lepší než Chile a Nizozemsko. To je důvod, proč opouštíme světový šampionát," konstatoval Del Bosque.

"Nikdy by mě ani nenapadlo, že bychom mohli na tomto turnaji skončit už v první fázi. Někdy vidíte týmy, kterým chybí oddanost, ale to nebyl náš případ," dodal kouč Španělska, s nímž před čtyřmi lety ovládl mistrovství světa a předloni Euro.

Chile chce první místo ve skupině

Rebelové mistrovství světa. Tak nazval své svěřence trenér chilských fotbalistů Jorge Sampaoli. Se Španělskem šlo o vítězství, které si bude pamatovat po zbytek života. "Hráli jsme velmi odvážně a myslím, že po tomto vítězství mohu říci, že jsou z nás rebelové šampionátu," prohlásil Sampaoli. "Jsem na hráče velmi pyšný. Nevím, zda je to nejlepší vítězství v kariéře, protože pro mě je nejlepší vždy to další, ale určitě je to vítězství, na které nikdy nezapomeneme," dodal.

 • Utkání Španělsko - Chile
  Utkání Španělsko - Chile autor: Niklas Larsson, zdroj: ČTK/ZUMA
 • Brankář Chile Bravo vyráží před Ramosem
  Brankář Chile Bravo vyráží před Ramosem autor: Manu Fernandez, zdroj: ČTK/AP

Sampaoliho potěšilo především to, jak sebevědomě si tým vedl proti úřadujícím mistrům světa a Evropy. "Ukázalo se, že tento tým už dospěl. Je mnohem vyzrálejší než v minulosti. Už v kvalifikaci jsme hráli dobře, ale tady to byla úplně jiná úroveň. Hráli jsme s jasným záměrem a systémem. Hráči věřili tomu, že mohou vyhrát, a šli za tím," hodnotil Sampaoli.

Zatím si však netroufne tvrdit, zda jde o nejlepší chilský tým v historii, který by mohl navázat na bronzové medaile z domácího mistrovství světa v roce 1962. "Uvidíme, zda je to nejlepší chilský tým. To můžeme říct až po šampionátu. Teď nás zajímá jen zápas s Nizozemskem, ve kterém chceme vybojovat první místo ve skupině," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.