ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Hrdina Behrami: Na jedné straně gól odvrátil, na druhé ho zařídil

Velikost textu:

Brasília - O výhře Švýcarska nad Ekvádorem 2:1 sice ve třetí minutě nastavení rozhodl Haris Seferovic, velký podíl na úspěšném vstupu do šampionátu měl však Valon Behrami. Devětadvacetiletý záložník totiž v závěru duelu v Brasílii skluzem zastavil ve stoprocentní šanci Michaela Arroya a navíc tak založil protiútok, ze kterého padl vítězný gól.

Valon Behrami se spoluhráči po vítězném gólu proti Ekvádoru
Valon Behrami se spoluhráči po vítězném gólu proti Ekvádoru

"Také jsem ho hned chytil a řekl mu: Tohle je tvůj gól," prohlásil stoper Johan Djourou. Behrami totiž poté, co sebral Arroyovi míč, vyrazil do útoku, nenechal se zastavit ani tvrdým zákrokem Carlose Grueza, a když od rozhodčího dostal výhodu, rozehrál akci, na jejímž konci byl skórující Seferovic.

"Jak často uvidíte, že šance v jednom vápně skončí gólem na opačné straně? Jeho bojovnost a odhodlání byly neuvěřitelné," přidal Djourou. "Po faulu mohl zůstat ležet, ale on běžel dál, přestože měl v nohách 92 minut a kdovíkolik kilometrů," dodal.

Behrami dal jednou podařenou akcí zapomenout na své nepříliš povedené vystoupení proti Ekvádoru. A nebylo divu, že na konci zápasu na něj spoluhráči samou radostí naskákali. "Nemohl jsem dýchat. Kdyby na mně leželi o chvíli déle, asi bych umřel," vtipkoval záložník Neapole. "Bylo to nádherné. Ukázalo to odhodlání našeho týmu," uvedl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.