ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Chytil by i vzácnou vázu z desátého patra, píší superlativa o brankáři Kostariky

Velikost textu:
aktualizováno 14. 6. 2014 16:17

Fortaleza - Jestli budou na někoho kostaričtí fotbalisté opravdu spoléhat v dnešním duelu mistrovství světa s Uruguayí, je to brankář Keylor Navas. V dresu Levante se vypracoval mezi nejlepší brankáře španělské ligy, a dokonce je spojován s přestupem do Barcelony či Atlética Madrid. Nyní má možnost zazářit na světovém šampionátu, kde se kromě uruguayských střelců postaví i útočníkům Itálie a Anglie.

Keylor Navas chytá míč ve španělské lize před Ronaldem
Keylor Navas chytá míč ve španělské lize před Ronaldem

"K Navasovi mám velký respekt. Je to podle mě nejlepší brankář ve Španělsku, ale doufám, že zápas s námi mu nevyjde," prohlásil uruguayský gólman Fernando Muslera na adresu svého dnešního soupeře.

Sedmadvacetiletý Keylor Antonio Navas Gamboa začínal v nejúspěšnějším kostarickém klubu Deportivo Saprissa. V roce 2010 zamířil do španělského Albacete a od roku 2012 pravidelně nastupuje za Levante. V uplynulém ročníku měl velkou zásluhu na tom, že průměrný tým, který skončil na 10. místě Primera Division, měl pátou nejlepší obranu v celé soutěži a dostal méně gólů než například vítěz Evropské ligy Sevilla.

"Pokud by vám z okna v desátém patře vypadla vzácná váza z dynastie Ming, tak byste si přáli, aby dole na ulici byl Keylor Navas. On chytne všechno," napsal o kostarickém brankáři španělský deník AS.

Podle statistik chytil Navas 80,4 procenta všech střel, které letěly na jeho branku, což je výrazně nadprůměrné číslo. I proto se v médiích spekulovalo o tom, že je mezi kandidáty na přestup do Barcelony či Atlética, kde by mohl náhradit Thibauta Courtoise.

"Také jsem to slyšel, ale nic o tom nevím. Už jen to, že se o mě mluví ve spojitosti s Barcelonou a Atléticem Madrid, je pro mě obrovská čst," řekl Navas. "Teď se plně soustředím na mistrovství a zápas s Uruguayí a uvidíme, co se stane v budoucnu. Ale rozhodně neutíkám z Levante. Jsem tam maximálně spokojený a klidně tam zůstanu další rok. Vždyť mi dali první velkou šanci," dodal.

Zájem o něj může ještě vzrůst, pokud svou kvalitu prokáže v soubojích s vyhlášenými střelci, jako jsou Edinson Cavani, Luiz Suárez, Wayne Rooney či Mario Balotelli, kteří ho na mistrovství čekají.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.