ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Rooney popichuje: Nejsem jako Ronaldo, co se žene za cenami

Velikost textu:

Rio de Janeiro - Kdysi budili dojem takřka ideálních spoluhráčů, pak je rozdělily kontroverze na hřišti – a posléze i mimo něj. Wayne Rooney a Cristiano Ronaldo se dnes příliš nemusí a dokazují to i poslední Rooneyho výroky. V nich si poněkud utahuje z Ronalda s poukazem na to, že on se tedy oproti portugalské hvězdě rozhodně za žádnými cenami a slávou nežene.

Wayne Rooney během anglického tréninku
Wayne Rooney během anglického tréninku

"Nejsem hráč, který potřebuje individuální ocenění jako Cristiano Ronaldo," řekl Rooney. "On to musí mít a vy ho za to obdivujete. Vždyť víte, jaký je, chce svoje momenty," doplnil na jeho adresu. Netrápí ho ani, že nikdy v kariéře nedostal Zlatý míč, z něhož se Ronaldo radoval už dvakrát. "Pro mě je důležitější získávat trofeje s týmem. Byl jsem zvolen nejlepším hráčem roku v anglické lize, což se ani trochu nepřiblížilo výhře nějaké soutěže s United," konstatoval odchovanec Evertonu.

S Anglií se chystá na své třetí MS, na předchozích dvou nedokázal ani jednou skórovat. "Na minulých turnajích jsem sám sebe vystavoval příliš velkému tlaku, a to samé dělala i média. Já se na to snažil reagovat, ale tentokrát to dělat nebudu," uvedl Rooney.

Wayne Rooney: "Uvědomil jsem si, že si musím světový šampionát užít, protože ty minulé jsem si neužil. Ať se v Brazílii stane cokoliv, chci mít na tento turnaj pěkné vzpomínky. Když budu hrát dobře, bude hrát dobře i tým a já se budu cítit skvěle. Tentokrát jsem lépe připraven a moc se těším."

Rád by v národním týmu napravil nepovedenou sezonu z Manchesteru, který nezískal žádnou trofej a v Premier League jako neúspěšný obhájce titulu skončil až sedmý. Anglie do MS vstoupí sobotním šlágrem s Itálií, ve skupině D ji pak čeká ještě Uruguay a Kostarika.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.