ČTsport

ČTsport
středa 19. září 2018 Zita

Fotbalový maraton na ČT. Nabídne všechny zápasy i nové studio

Velikost textu:

Praha – V České televizi vrcholí přípravy na speciální vysílání během světového šampionátu ve fotbale. Program ČT sport a web msfotbal.cz nabídne všech 64 zápasů, bohatý přestávkový program doplněný rozhovory s fotbalovými experty a speciálními hosty, to vše v novém studiu.

Studio MS fotbal
Studio MS fotbal

"Budeme vysílat od 17:30 a končit někdy ve 2:15 ráno. Mezi jednotlivými zápasy nabídneme divákům třeba seriál vzpomínek bývalých českých a československých reprezentantů," poodkrývá komentátor Pavel Čapek, který se v závěrečné fázi turnaje připojí k Jaromíru Bosákovi přímo v Brazílii. Vedle Čapka budou studiem provázet David Kozohorský, Vlastimil Vlášek a Petr Kubásek.

Z Prahy pak budou zápasy komentovat Vlastimil Vlášek, David Kalous, Jiří Štěpán a David Kozohorský. V závěru skupin, kdy se budou hrát obě utkání ve stejný čas, bude možné druhý zápas vždy sledovat živě na webu msfotbal.cz, nebo později v televizi ze záznamu.

Studio MS fotbal
Studio MS fotbal
Více fotek
 • Studio MS fotbal autor: Jan Langer, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/58/5743/574288.jpg
 • Studio MS fotbal autor: Jan Langer, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/58/5743/574275.jpg
 • Studio MS fotbal autor: Jan Langer, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/58/5743/574284.jpg
 • Studio MS fotbal autor: Jan Langer, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/58/5743/574285.jpg
 • Studio MS fotbal autor: Jan Langer, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/58/5743/574281.jpg

Na svou účast na světovém šampionátu v roce 2006 zavzpomíná třeba Karel Poborský. "Odehráli jsme pěkný zápas s USA, tohle byl světlý bod turnaje," uvedl nynější majitel Českých Budějovic, které se po odmlce od nového ročníku vrací do první ligy. V reprezentaci odehrál 118 zápasů. Vedle Poborského se ve studiu vystřídá i reprezentační kouč Pavel Vrba a brankář Chelsea Petr Čech nebo bývalý reprezentant Zdeněk Grygera.

Po zimních olympijských hrách a mistrovství světa v hokeji je fotbalový šampionát už třetí celosvětovou akcí, kterou Česká televize letos divákům nabízí. "Nyní přichází fáze fotbalu, což je největší sportovní svátek na světě. Ačkoli se na něj český tým neprobojoval, nabídneme fanouškům kompletní program. Z mistrovství plánujeme odvysílat téměř dvě stě hodin," řekl výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Šampionát nabídne ČT i fanouškům na webu, kde přenosy všech zápasů doplní aktuální zpravodajství, výsledky, kompletní program a hlavně obsáhlý videoarchiv všech zápasů. Vůbec poprvé budou všechna utkání a přestávková studia doplněna skrytými titulky.

V nabídce Nových médií k fotbalovému MS nebude chybět ani fotbalová aplikace HbbTV. Vychází z nového konceptu, který ČT použila již pro hokejový šampionát. Aplikace bude zahrnovat kompletní videoarchiv z webu msfotbal.cz. Majitelé přijímačů s podporou HbbTV tak mohu sledovat záznamy utkání, momenty, sestřihy, rozhovory nebo reportáže přímo na televizních obrazovkách. Součástí aplikace bude i bohatý informační servis, včetně online dat z jednotlivých zápasů. Další novinku v oblasti hybridní televize nabídne ČT na kanálu ČT sport. V průběhu fotbalových přenosů umožní divákům rychlejší přístup k aplikaci, a to prostřednictvím modrého tlačítka na dálkovém ovladači.

Svátek fotbalu začíná v Brazílii ve čtvrtek ve 22:00 zápasem Brazílie–Chorvatsko, už od 20:15 pak ČT sport odvysílá slavnostní zahajovací ceremoniál. A dívat se budou i ti, kdo mistrovství připravují. "Jednak budu dělat práci, která mě baví, a budu se koukat na sport, který mě baví taky. Užiju si to," řekl režisér ČT sport Charilaos Karadžos.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.