ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Arcibiskupství v Riu rozčílil Kristus v italském dresu

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Zítra začíná v Brazílii jubilejní 20. mistrovství světa ve fotbale. Na titul si brousí zuby národní tým pořadatelské země, naděje však neztrácejí ani čtyřnásobní mistři světa Italové. Právě tamní veřejnoprávní televize RAI ve své reklamě na mistrovství světa dokonce oblékla slavnou sochu Krista Spasitele nad Riem de Janeirem do modrého fotbalového dresu – bere to jako humor i reklamu.

Socha Ježíše ve fotbalovém dresu
Socha Ježíše ve fotbalovém dresu

Italové se netají tím, že mají s fotbalem co do činění. Ostatně jsou čtyřnásobnými mistry. Jelikož tuto zprávu chtěli předat celému světu, rozhodli se tak učinit prostřednictvím impozantní sochy Krista, kterou oblékli do italského dresu a natočili o tom televizní spot. Ne všude se však reklama italské televize setkala s pochopením.

Arcibiskupství v Riu de Janeiru požaduje po televizi odškodnění ve výši sedm milionů eur. Hodnostáři považují akt oblečení sochy za náboženské pohrdání. Arcidiecéze totiž chce sochu použít jako symbol vstřícnosti národa vůči ostatním národům, které se mistrovství zúčastní.

Komentář redaktora italské stanice RAI Josefa Kašpara

Pokuta za reklamu: Italové si s reklamou a případnou pokutou ale velkou hlavu nedělají – domnívají se, že to byla reklama i pro Rio de Janeiro. Jsou přesvědčeni o tom, že se tento spor urovná. Vedení italské televize se nicméně rozhodlo reklamu prozatím stáhnout. Pokud by se Italům podařil dobrý výsledek, možná se ale reklama opět použije. Italům se reklama líbí, berou to s humorem.

Italové chtějí aspoň do semifinále: Pokaždé, když Itálie zvítězila, den poté byly vyšší daně. Takže vláda by si výhru určitě přála. Nikdo v Itálii si ale nedělá naděje, že by Italové mohli zvítězit. Všichni jsou přesvědčeni, že by měla vyhrát Brazílie. Italové doufají, že se tým probojuje aspoň do semifinále. Italské fotbalové kluby jsou spíše v krizi, nicméně národní mužstvo je složeno ze silných hráčů.

Dobrý výsledek na fotbalovém mistrovství očekávají Řekové. Doufají, že jejich zkušený tým předvede dobré výkony – přece jen se i této zemi se podařilo vyhrát mistrovství Evropy ve fotbale v roce 2004. Řekové žijí fotbalem, národní tým mají hodně rádi a fandí mu i ti, kteří fotbal normálně nesledují. Řecký tým je zkušený a patří k věkově nejstarším na soupisce - to by se mohlo přenést i do hry.

Fanoušci se, pravděpodobně jako v České repulice, budou soustředit na náměstích a v barech, kde budou jednotlivé zápasy živě promítány.

přehrát video
Itálie a Řecko se chystají na mistrovství ve fotbale
Zdroj: ČT24, rozhlas.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.