ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Jak tipují čeští trenéři? Mistrem bude Brazílie, nejlepším hráčem Messi

Velikost textu:

Praha – Nejen fanoušci a sázkaři na celém světě, ale i čeští trenéři s očekáváním hledí k brazilskému mistrovství světa a hádají, kdo by mohl 13. července na Maracaná zvednout nad hlavu pohár pro vítěze. Pokud platí, že víc hlav víc ví, radovat z triumfu se bude domácí Brazílie a Zlatý míč pro nejlepšího hráče si odveze Argentinec Messi, který se stane i nejlepším střelcem turnaje.

"Vzhledem k tomu, že se šampionát koná na jihoamerickém kontinentu, věřím Brazílii. Domácí se budou chtít před vlastním publikem předvést, zároveň je možná budou svazovat velká očekávání. Věřím ale, že se s tlakem vypořádají," věští plzeňský Dušan Uhrin mladší.

Jihoamerickým týmům věří i sparťan Vítězslav Lavička a teplický Zdeněk Ščasný. "Jasným favoritem je pro mě Brazílie, která využije domácího prostředí i fanatických fanoušků a minimálně do finále dojde," předpovídal Ščasný. "Nejsem dobrý tipér, ale myslím, že díky tomu, že se hraje v Brazílii, dosáhne na trofej někdo z Jižní Ameriky. Ať už to budou domácí, nebo někdo jiný," doplnil Lavička, konkrétní jména ale neřekl.

Končící trenéři věří Němcům  

Jiného favorita má trojice trenérů, která po sezoně ve svých klubech skončila - Německo. Svěřence Joachima Löwa favorizují bývalý kouč Slavie Nizozemec Alex Pastoor, Leoš Kalvoda, jenž vedl Znojmo, a Roman Skuhravý, který skončil v Jablonci.

"Proč Němci? Líbí se jejich fotbal, to, že se prostě nebojí pracovat s mladými hráči, kteří mají vynikající úroveň. Navíc hrají přímočaře," řekl Skuhravý. Španělé vyhráli poslední tři velká mistrovství, na první místo je ale zařadili jen liberecký David Vavruška a Luděk Klusáček, který skončil v Bohemians 1905. 

TRENÉR1. místo2. místo3. místoČerný kůňNejlepší hráčNejlepší střelec
Pavel Vrba  Brazílie Argentina Německo/Španělsko Uruguay a Belgie Ronaldo nebo Messi Ronaldo, Messi nebo Ribéry
Dušan Uhrin ml.  Brazílie Argentina Německo Pobřeží Slonoviny Messi Messi
David Vavruška  Španělsko Brazílie Německo Belgie Messi  Messi 
Svatopluk Habanec  Brazílie Německo Španělsko Uruguay Ronaldo Neymar
Luboš Kozel  Brazílie Argentina Španělsko tým z Afriky Messi Neymar
Petr Rada  Brazílie Španělsko Belgie Belgie Messi Messi
Václav Kotal  Brazílie Španělsko Itálie tým z Afriky Neymar Neymar
Roman Skuhravý  Německo Brazílie Španělsko Uruguay D. Costa Schweinsteiger
Petr Čuhel Brazílie Německo Španělsko /Francie Belgie Džeko
Alex Pastoor  Německo Argentina Brazílie Uruguay Müller Müller
Luděk Klusáček  Španělsko Brazílie Německo Belgie D. Costa D. Costa
Leoš Kalvoda  Německo Španělsko Brazílie Belgie Messi Messi

"Černým koněm" se podle ligových trenérů stane Belgie, čtyři hlasy dostala Uruguay, čtvrtý tým z minulého MS. "Uruguay a Belgie mají kvalitní hráče z top mužstev, kde mají stabilní postavení. I Francie a Portugalsko mohou vylétnout," mínil Vrba.

"Hodně se mluví o Belgii, ale může to být i nějaký africký tým," mínil Klusáček. S tím souhlasil Uhrin. "Překvapit by mohlo například Pobřeží slonoviny. Věřím, že hlavně směrem do ofenzivy se bude jednat o velice kvalitní tým. Po postupu ze skupiny se může stát cokoliv a já bych se nedivil, kdyby parta kolem Didiera Drogby sahala po semifinále," řekl.

Messi králem šampionátu

Hvězdou mistrovství bude podle trenérů kanonýr Barcelony Messi. "Nemá za sebou úplně vydařenou sezonu, kterou bude chtít napravit na mistrovství světa. O motivaci má postaráno také proto, že se bude hrát v Jižní Americe," mínil Uhrin. Příbramský Petr Čuhel bude přát trofej pro nejlepšího střelce Bosňanovi Edinu Džekovi, který působil v Teplicích. Hned čtyři trenéři také věří, že se Argentinec Messi stane nejlepším střelcem turnaje, přestože na dvou mistrovstvích světa, která v dresu Argentiny dosud odehrál, dokázal vstřelit jediný gól.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.