ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Stadion v Sao Paulu byl při generálce plný jen z poloviny

Velikost textu:

Sao Paulo - Stadion v Sao Paulu, na němž se 12. června odehraje zahajovací zápas fotbalového mistrovství světa Brazílie - Chorvatsko, má za sebou druhý test. Zatímco v ostře sledovaném úvodním duelu turnaje by mělo být na stadionu zhruba 69 000 lidí, nedělní ligové utkání domácích Corinthians proti Botafogu (1:1) sledovalo jen 37 000 diváků.

Aréna Corinthians
Aréna Corinthians

Organizátoři totiž mohli využít pouze jednu dočasnou tribunu, na ty ostatní nedaly místní úřady povolení. Přitom právě kvůli tomu, aby se vyzkoušel provoz arény při plné kapacitě, si FIFA vyžádala nedělní generálku. Nedošlo při ní k větším incidentům, úplně hladce však také neproběhla.

Někteří fanoušci si stěžovali na to, že se kvůli husté dopravě špatně dostávali ke stadionu. Jiní tvrdili, že kontrola na detektorech kovu trvala tak dlouho, že se nedostali do hlediště včas, aby viděli první gól zápasu. Ten přitom padl až ve 25. minutě.

"Jsme si jistí, že všechno bude připraveno. Čeká nás týden a půl tvrdé práce, ale jsme na správné cestě, aby to bylo na zahajovací zápas hotové," uvedl manažer místního olympijského výboru Tiago Paes. "Doprava, metro, policie, všechno se zlepšuje. Při semifinále už budou moci všichni pracovat se zavřenýma očima, protože už budou stadion znát," dodal.

Na stadionu v Sao Paulu, jenž měl být původně hotov do konce minulého roku, se bude hrát celkem šest duelů MS včetně jednoho semifinále. Stavební práce nabraly zpoždění kvůli tragickým nehodám, které si za poslední půlrok vyžádaly tři oběti. Dva dělníci zemřeli loni v listopadu při zhroucení jeřábu, další muž nepřežil koncem března pád z osmimetrové výšky. Výstavba arény vyšla na 1,15 miliardy brazilských realů (asi 10 miliard korun).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.