ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Tožané odmítají kvůli nepokojům hrát o MS v nestabilní Libyi

Velikost textu:
aktualizováno 12. 6. 2013 15:25

Lomé - Fotbalisté Toga odmítají kvůli obavám o bezpečnost nastoupit ke kvalifikačnímu utkání o postup na mistrovství světa v Libyi. Nepomohlo ani přesunutí zápasu z Benghází, kde bylo o víkendu při nepokojích zabito 31 lidí, do hlavního města Tripolisu.

Fotbalisté Toga
Fotbalisté Toga

Záložník Alexis Romao z Marseille a Jonathan Ayité z Brestu se už podle agentury AP vrátili do Francie, zatímco vedení tožského svazu se snaží Mezinárodní fotbalovou federaci FIFA přesvědčit, aby se zápas kvalifikační skupiny I hrál mimo Libyi.

K ozbrojeným střetům v Benghází došlo v sobotu, pouhé dva dny poté, co ve městě libyjská reprezentace v kvalifikaci remizovala 0:0 s Kongem. Šlo o první soutěžní zápas v zemi od předloňského povstání, při kterém byl svržen vůdce Muammar Kaddáfí.

Libye sice zástupce tožského týmu ujistila o bezpečnostních opatřeních, hráči ale nechtějí riskovat. V paměti totiž mají tři roky starý útok separatistů před africkým šampionátem v Angole, při kterém zemřeli asistent trenéra, mluvčí týmu a řidič. Další lidé včetně několika hráčů utrpěli zranění.

"Myslím, že vzhledem k tomu, co jsme zažili v Angole, kde někteří z nás zemřeli a další byli zraněni, je pochopitelné, že nechceme riskovat," řekl kapitán Toga Serge Akakpo. "V konžském týmu mám několik známých a to, co o jejich zápase v Libyi vyprávěli, mě moc neujistilo. Proto tam nechceme hrát," dodal.

Zápas Toga s Libyí může zamotat pořadím kvalifikační skupiny, jejíž vítěz postoupí do play-off, kde se bude hrát o pět míst na mistrovství světa. Dvě kola před koncem je v čele tabulky Libye o skóre před Kamerunem. O bod za nimi je Kongo a poslední Togo ztrácí na postup jen dva body.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.