ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Dánové po prohře s Armény nešetří kritikou do vlastních řad

Velikost textu:
aktualizováno 12. 6. 2013 09:48

Kodaň - Za trapný a nedůstojný označili dánští fotbalisté svůj výkon v úterním kvalifikačním utkání s Arménií, které skončilo jejich debaklem 0:4. Jde o historicky nejhorší výsledek Dánů na domácím hřišti v kvalifikaci. I proto tamní média začala nahlas spekulovat o konci trenéra Mortena Olsena, který je u týmu už 13 let.

Morten Olsen
Morten Olsen

Dánové potřebovali nad Arménií vyhrát, aby se v tabulce skupiny B dotáhli na třetí Českou republiku. Jenže gól inkasovaný už po 25 vteřinách hry všechno změnil a domácí tým se sesypal.

"Bylo to opravdu trapné. Takto ponížen jsem ve své kariéře ještě nebyl," řekl stoper Simon Kjaer, který se chybami podepsal pod první dva góly. Především jeho chybný odkop stál na začátku rychlé branky Arménů v úvodu zápasu. "Dlouho hraju na vysoké úrovni, ale to nic neznamená, když pak předvedu tohle," dodal sebekriticky.

Podobné pocity prožíval i záložník Christian Eriksen. "Je to nejtrapnější porážka, jakou jsem zažil. Hlavně způsob, jakým k ní došlo," litoval Eriksen, o jehož přestup z Ajaxu Amsterodam údajně usilují AC Milán a Dortmund. "Divil bych se, kdyby mě po tomhle zápase někdo chtěl," dodal.

Podle Larse Jacobsena, který byl při absenci stopera Daniela Aggera kapitánem týmu, šlo o výkon nedůstojný dánských reprezentantů. "S takovými výkony nejsme hodni národního dresu. Máme problém s dáváním branek a teď k tomu přidáme i katastrofální výkon v obraně. Byla to jedna velká noční můra," řekl Jacobsen.

Nesouhlasí s názorem, že na vině je trenér Olsen, který sám prohlásil, že za porážku nese stoprocentní odpovědnost. "Ne, to určitě ne. Na hřišti jsme my, a ne on, takže odpovědnost je to naše. On nás připravil dobře, když ale po pár vteřinách uděláme takovou chybu a necháme soupeře skórovat, je to náš problém, a ne jeho," dodal Jacobsen.

Dánská média přesto výrazně zpochybňují další budoucnost Olsena u národního týmu. "Není pochyb o tom, že je to velmi dobrý trenér, ale možná nastal čas na změnu. Dánsko má hodně mladých talentů, proto by možná prospěl mladší trenér s novými nápady," řekl přední dánský komentátor Andreas Kraul.

přehrát video
Sestřih utkání Dánsko - Arménie s ohlasy
Zdroj: ČT sport, ČTK, YouTube

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.