ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Satirická hra o MS v Brazílii končí postřelením Messiho

Velikost textu:

Brasília - Problémy provázející přípravu fotbalového mistrovství světa se v Brazílii staly námětem satirické divadelní hry. V představení souboru De 4 e melhor s názvem Pohár je náš šampionát startuje na nedostavěných stadionech a končí postřelením nejlepšího hráče světa Argentince Lionela Messiho.

Lionel Messi v dresu Argentiny
Lionel Messi v dresu Argentiny

"Rozhodli jsme se kritizovat, protože na některé věci je potřeba poukázat okamžitě," uvedl režisér Flavio Nardelli. "Ale jestli chceme, aby šampionát skončil úspěchem, bude potřeba něco víc než jen kritika," dodal.

Inspirací k představení byl výrok generálního sekretáře FIFA Jeroma Valckeho, který v březnu prohlásil, že Brazílie "potřebuje nakopat do zadku", aby urychlila přípravy na turnaj. Přestože podle posledních informací organizace jde podle plánu, ve hře šampionát startuje na rozestavěných stadionech, protože peníze rozkradli úplatní politici.

Fanoušky zase trápí přetížená letiště a za zrušené lety na zápasy v Sao Paulu jim je nabídnuta dvoudenní cesta autobusem za manipulační poplatek "pouhých" 213 realů (asi
1 944 korun). "Zrovna o této scéně nám lidé říkají, že se s ní naprosto ztotožňují, protože v poslední době ji slyší na všech letištích," uvedl Nardelli.

V dalších scénách například žebrák obere o všechny peníze argentinského fanouška a americká fanynka se musí ukrýt před roztouženým Brazilcem, který si kvůli špatné angličtině mylně vyloží vzájemný rozhovor. Představení končí finálovým zápasem v Riu de Janeiru mezi Brazílií a Argentinou, při kterém výstřel z jedné z přilehlých chudinských čtvrtí zasáhne hvězdného Messiho a zajistí tak domácím vítězství.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.