ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka
MOL Cup

Když vytápění trávníku prohrává s mrazem. Odkládá se duel Boleslavi s Ostravou

Velikost textu:

Správce areálu v Mladé Boleslavi Jan Pechanec na hrací ploše naměřil teplotu -14,5 stupně Celsia. A to je příliš. Kvůli mrazům proto muselo být odloženo i druhé středeční utkání čtvrtfinále MOL Cupu mezi Boleslaví a Baníkem Ostrava. Ani vytápění trávníku nepomohlo udržet hrací plochu ve stavu, aby se na ní mohlo hrát. Už v pondělí byl odložen také duel Hradce Králové se Zlínem. O náhradních termínech se jedná.

"Přestože umělé vytápění přírodního trávníku fotbalové arény máme zapnuté od příjezdu našeho mužstva z kyperského soustředění, to znamená od počátku února, tak současný stav hrací plochy je ve stavu, že vzhledem k udržení jeho budoucí kvality a také kvůli zdraví hráčů je rozumné pohárové utkání odložit. A to na dobu, kdy budou klimatické podmínky příznivější," řekl manažer komunikace boleslavského klubu Jiří Koros.

Velké mrazy trápí Česko už od minulého týdne. Přesto se přes víkend a v pondělí odehrálo všech osm ligových zápasů. Jelikož však mrazy nepolevily, hrací plochy postupně zamrzají a nepomáhá ani vytápěcí systém, který nemůže být zapnutý na vyšší teploty, jelikož by hrozilo poškození trávníku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.