ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra
Mol Cup

Holoubek chystá Spartu na Budějovice. Do sestavy dá i mladého Havelku

Velikost textu:

Praha - David Holoubek zůstává trenérem Sparty i nadále a už ve středu jej čeká další utkání, tentokrát pohár v Českých Budějovicích. Kvůli zraněním se bude muset spolehnout na pozměněnou sestavu. Sparta bude proti Dynamu hrát navíc bez reprezentantů. Holoubek nasadí do základní sestavy Filipa Havelku z kádru devatenáctky národního mužstva. "Nebude to tam nic jednoduchého," řekl Holoubek.

Kouč David Holoubek na tréninku Sparty
Kouč David Holoubek na tréninku Sparty

Problémem podle Holoubka nebude ani to, že devatenáctka dnes hraje s Francií. Havelka ale do utkání nezasáhne. "Hrál ve dvou předchozích zápasech a o postupu už je rozhodnuto. Sestava by se tak měla trochu protočit. Filip by se k nám měl připojit až ve středu, ale jako komplikaci to nevidím. Ví, co má hrát, zná mě a já jeho," řekl Holoubek, který k áčku Sparty přišel z letenské juniorky.

Sestava na Budějovice se mu prý skládá nejjednodušeji, jak to jen jde. "V tuhle chvíli otázky nemáme, protože hrát budou všichni zdraví, kteří budou doplněni hráči z juniorských týmů," uvedl Holoubek. 

Dynamo nebude moci v utkání využít Jakuba Peška a Patrika Čavoše, kteří na jihu Čech ze Sparty hostují. "Čavoš jim může chybět," přiznal Holoubek, jenž varuje hlavně před Richardem Kalodem. "Velice mě překvapil v utkání proti Opavě na hrotu útoku. Byl schopen uhrát velice těžké míče, je to stěžejní hráč týmu," uvedl.

Holoubka upoutal i Petr Benát. "To je osa týmu, velice důležitá," popsal trenér, který po krachu námluv letenského vedení s libereckým trenérem Jindřichem Trpišovským, resp. majitelem Slovanu Ludvíkem Karlem, zůstane minimálně do zimní přestávky na lavičce Sparty.

Zdroj: ČT sport, sparta.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.