ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

KVÍZ: Jak se vyznáte v historii fotbalových rivalů Německa a Francie?

Velikost textu:

Statistiky před Eurem určily Německo a Francii za největší kandidáty na titul. Nyní je jisté, že do finále se podívá jen jeden z nich. O tom, kdo má větší šance na výhru, může leccos napovědět i historie společných zápasů těchto dvou fotbalových mocností. Vyzkoušejte si, jak dobře se v ní orientujete.

Antoine Griezmann v utkání s Německem
Antoine Griezmann v utkání s Německem
Zdroj: ČT sport

Jak se vyznáte v historii fotbalových rivalů Německa a Francie?

Německo a Francie se na trávníků zatím potkaly pouze dvanáctkrát, nepočítáme-li duely s Východním a Západním Německem. Kdo byl v těchto utkáních úspěšnější?

S Německem (včetně Západního Německa, pozn. red.) se Francie na Euru v historii ještě ani jednou nepotkala. Oba týmy se ale spolu střetly čtyřikrát na mistrovství světa. Kolik z nich se podařilo vyhrát Francii?

V roce 1958 během mistrovství světa ve Švédsku sehrály Německo s Francií souboj o bronz. Diváci byli během něj svědky gólových žní, slavit branku mohli hned devětkrát. Jak utkání skončilo?

Oba celky se spolu potkaly i ve čtvrtfinále posledního mistrovství světa v Brazílii. Kdo rozhodl jedinou brankou zápasu o postupu svého týmu?

Ani jeden Němec ze současného národního týmu momentálně nehraje francouzskou Ligue 1. Naopak mezi Francouzi můžeme najít jednoho hráče, který svým uměním baví právě německé fanoušky. O koho se jedná?

Ještě před Eurem spolu Německo s Francií sehrálo v Paříži přátelské utkání, které bylo poznamenáno teroristickými útoky. Francie tehdy zvítězila 2:0. Kdo se pod branky podepsal?

Tento francouzský útočník a bývalá opora Olympique Marseille momentálně navléká dres neevropského klubu. Jakého?

André-Pierre Gignac v dresu Francie

Nejlepším střelcem historie Eura je Francouz Michel Platini. Kolik se mu podařilo na šampionátu v roce 1984 vstřelit branek?

Mezi deseti hráči, kteří v historii Eura vstřelili nejvíce gólů, můžeme nalézt kolik Němců?

Nejvíce gólů v historii Eura se podařilo dát v roce 1984 Francii, která slavila vítězství na domácí půdě. Kolik gólů jí zajistilo titul?


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.