ČTsport

ČTsport
úterý 18. září 2018 Kryštof

Deschamps: Musel jsem zvýšit hlas, bylo třeba hráče probudit

Velikost textu:

Lyon - Trenér francouzských fotbalistů Didier Deschamps připustil, že v poločase osmifinále evropského šampionátu s Irskem musel výrazně zvýšit hlas. Požadovaný efekt to přineslo, jeho svěřenci ve druhé půli otočili zápas a vyhráli 2:1.

Didier Deschamps
Didier Deschamps

"Musel jsem zvýšit hlas. Bylo třeba trochu zatřást stromem a probudit hráče," popsal Deschamps poločasovou atmosféru. "Ale na týmu bylo vidět, že všichni jdeme za jedním cílem. I hráči z lavičky ty na hřišti podporovali a nepochyboval jsme, že to otočíme," prohlásil francouzský kouč.

Vyšlo mu i poločasové střídání, když místo defenzivního záložníka N'Gola Kantého poslal do hry křídlo Kingsleyho Comana. "Irsko bylo dost zatažené, proto bylo hlavním záměrem střídání dostat Griezmanna na hrot vedle Girouda. Coman pak měl zlobit svou rychlostí na křídle," popsal Deschamps.

přehrát video
Sestřih utkání Francie - Irsko

Tah mu vyšel, jelikož Griezmann dal oba góly a druhý právě po spolupráci s Giroudem, který mu sklepl míč. Francii k obratu pomohli i fanoušci, kteří spolu s irskými příznivci vytvořili skvělou atmosféru.

"Náš tým nutí každého si ho zamilovat. Vzbuzujeme hodně emocí a tady v Lyonu to bylo poznat. Měli jsme skvělou podporu," těšilo Deschampse. "Věděl jsem, že to bude těžké utkání. O to více, když se Irsko ujalo vedení. Ukázali hodně odhodlání, ale to i moji hráči. Moc si tohoto vítězství cením," dodal Deschamps.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.