ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Lloris se stane francouzským rekordmanem, kapitánem nebyl vícekrát ani Deschamps

Velikost textu:

Paříž - Nekřičí na spoluhráče ani soupeře, negestikuluje při sporném verdiktu sudích ani bouřlivě neslaví každý povedený zákrok. Hugo Lloris je typem klidného vůdce, jeho autorita ve francouzském týmu je však neoddiskutovatelná. V nedělním osmifinále mistrovství Evropy s Irskem si navlékne kapitánskou pásku už v 55. utkání, čímž překoná národní rekord současného trenéra Francie Didiera Deschampse. 

Klidný vůdce Hugo Lloris
Klidný vůdce Hugo Lloris

"Je to příjemné, ale soustředím se na to, abychom na šampionátu došli co nejdál," řekl ohledně překonání rekordu Lloris na dnešní tiskové konferenci. Na předchozích třech turnajích, z nichž na dvou byl kapitánem, bylo francouzským maximem čtvrtfinále. Oproti tomu Deschamps dovedl tým ke zlatu z MS 1998 i ME 2000.

Devětadvacetiletý brankář Tottenhamu debutoval v národním týmu v listopadu 2008, kapitánskou pásku poprvé navlékl o dva roky později ještě jako hráč Lyonu. Jeho jmenování vyvolalo ostrou diskuzi, řada skeptiků nevěřila, že má Lloris dostatečné vůdcovské charisma.

"Být lídrem neznamená, že musíte řvát na spoluhráče, abyste si získali respekt," oponoval předseda francouzského svazu Noël Le Graët. "Někdo, kdo mluví klidně a férově a má respekt ke spoluhráčům, je dobrý kapitán. Není to extrovert, ale je klidný a přemýšlivý," dodal Le Graët.

Lloris dosud za reprezentaci odehrál 78 zápasů, což je nejvíc ze současného týmu. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.