ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Collina chce trestat přestupky brankářů při penaltách

Velikost textu:
aktualizováno 24. 6. 2016 18:40

Paříž - Rozhodčí by ve vyřazovacích bojích na Euru měli přísněji posuzovat přestupky brankářů při pokutových kopech. Prohlásil to předseda komise sudích UEFA Pierluigi Collina.

Někdejší přední italský rozhodčí před startem osmifinále upozornil sudí na to, aby striktně dodržovali pravidlo, podle nějž má gólman, který předčasně opustí brankovou čáru a následně penaltu chytí, dostat žlutou kartu a pokutový kop má být opakován.

Neměla by se tak opakovat situace ze základní skupiny, kdy chorvatský gólman Danijel Subašič zlikvidoval penaltu španělského obránce Sergia Ramose, přestože už stál daleko před brankovou čárou. To se stalo za stavu 1:1 a Chorvaté si poté výhrou zajistili postup z prvního místa. 

přehrát video
Moment v utkání Chorvatsko - Španělsko: Ramosova neproměněná penalta

"Brankář se pohnul dopředu a rozhodčí si toho nevšiml. Byla to chyba, jaké se bohužel stávají. Ale jinak zápas odřídil dobře," uvedl Collina s tím, že hráči o přísnějším posuzování pokutových kopů před osmifinále informováni nebudou. "Každý by měl vědět, co může a nemůže. Tohle není práce rozhodčích a delegátů," dodal.

S výkony rozhodčích na šampionátu, kde dvě utkání odřídil i český sudí Pavel Královec, je zatím Collina spokojen. "Pořád pracujeme na zlepšení. Myslím, že hodně pomohlo, že před zápasy měli vždy dost informací o jednotlivých týmech. Pak jsou totiž o krok napřed," prohlásil.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.