ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Conte: Irové vytěžili více, než si zasloužili

Velikost textu:

Lille - Irsko si vítězstvím nad Itálií zajistilo postup, trenér Azzurri Antonio Conte ale pro historický moment hráčů v zeleném neměl mnoho sympatií. Podle bývalého kouče Juventusu si Irové vyhrát nezasloužili, komentovat příliš nechtěl ani to, že jeho tým bude v osmifinále muset hrát proti Španělsku.

Antonio Conte
Antonio Conte

"Gratuluji Irům, hráli každý svůj životní zápas a byli odměněni. I když trochu víc, než si zasloužili," řekl Conte po středečním duelu v Lille, který rozhodl až v 85. minutě Robbie Brady.

"Myslím, že jsme si nezasloužili prohrát, remíza by byla spravedlivější vzhledem k šancím na obou stranách. Byli jsme potrestáni ve chvíli, kdy jsme měli převahu," doplnil šestačtyřicetiletý trenér.

Italové měli po výhrách nad Belgií (2:0) a Švédskem (1:0) jisté vítězství ve skupině E a už před zápasem s Irskem věděli, že v osmifinále je čeká repríza finále minulého Eura se Španělskem.

přehrát video
Sestřih utkání Itálie - Irsko

Conte proto šetřil většinu opor včetně brankářské jedničky Gianluigiho Buffona. "Měli jsme zajištěný postup, takže jsem využil možnost udělat několik změn a nechat odpočinout hráče, kteří vydali hodně sil. Přes všechno jsem viděl tým, který měl silné i slabé stránky, ale chtěl bojovat až do konce," uvedl Conte.

V pondělí Italové vyzvou obhájce Španělsko, jemuž ve finále před čtyřmi lety podlehli jasně 0:4. "Nesmíme se nechat unést a musíme hrát stejně jako proti Belgii, která byla také silnější na papíře. Ale tenhle los je opravdu divný. Vyhrajete skupinu a jdete na Španělsko, vítěze čeká Německo a pak Francie. Je to dost problematická cesta do finále," upozornil bývalý reprezentační záložník.

O osmifinálovém soupeři se Conte detailněji bavit nechtěl. "Co musím říkat o Španělsku? Chcete ode mě slyšet, že jsou to zoufalci? Čeká nás jeden z nejlepších týmu světa. Konec diskuse. Jinak bych byl jako z měsíce, kdybych říkal, že nám budou dělat jenom sparingpartnery," prohlásil Conte.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.